Tikslas – skatinti su smurtu artimoje aplinkoje dirbančių asmenų bendradarbiavimą, suteikiant žinių ir tobulinant praktinius įgūdžius specialistams dirbti tarpinstitucinėje komandoje ir taikyti įgytas kompetencijas savo darbe, suteikiant apsaugą ir pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, vykdant smurto artimoje aplinkoje prevenciją ir reaguojant į smurto artimoje aplinkoje atvejus.
Mokymų metu pateikiama teorinė ir praktinė medžiaga:
Teorija: Smurto artimoje aplinkoje samprata ir rūšys (fizinis, psichologinis, seksualinis, ekonominis) ir jų sąveika. Smurto artimoje aplinkoje dinamika. Smurto artimoje aplinkoje priežastys ir pasekmės (pasekmės netiesioginėms smurto aukoms). Koordinuoto institucijų darbo teisinis pagrindas ir galimybės. Institucinių pajėgumų stiprinimas. Kompleksinis nukentėjusiųjų poreikių tenkinimas.
Praktika: Praktinės užduotys: situacijos įvertinimas smurtą artimoje aplinkoje patyrusių asmenų apsaugos klausimai, problemos, iššūkiai; Aukos ir smurtautojo profilių ir elgesio analizė. Pagalbos mechanizmai. situacijos analizė, veiksmų plano sudarymas koordinuoto institucijų darbo tikslas ir veikimo principai teikiant pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems asmenims; Koordinuoto institucijų darbo modelio, sprendžiant smurto artimoje aplinkoje problemas pristatymas ir analizė tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės ir iššūkiai.