Visoms siekiančioms tapti Velykų kiškiu!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Artėjant Šv. Velykoms aplinkui matome daugybę margintų kiaušinių, bei pukuotų juos saugančių kiškučių.

Būtent jie mums priminė puikią, dar 1939 m. išleistą DuBose Heyward vaikišką pasaką “Kaimo Kiškutė ir Mažyčiai Auksiniai Bateliai” (EN – “The Country Bunny and the Little Gold shoes”). Pasaką, kurios aktualumas neišblėso net po 78 m. po jos išleidimo.

Ši istorija yra apie Medvilnėsuodegytės mieste gyvenančią mažą rudą kiškę, turinčią svajonę tapti Velykų kiškiu. Gauti šią poziciją yra neįtikėtinai sunku, tik 5 kiškiai visame mieste gali ją užimti. Kai ji pirmą kartą kreipėsi dėl Velykų kiškio pozicijos, buvo išjuokta DIDELIŲ ir  BALTŲ kiškių, gyvenančių prabangiuose namuose. Šie liepė kiškei pamiršti neįgyvendinamą svajonę, grįžti į savo kaimą ir ten graužti morkas.

Kiškė tą ir padarė, gryžo į kaimą, susirado vyrą ir netrukus jai gimė net dvidešimt vienas pukuotas kiškutis. Kiškė augino visus vaikelius, juos mokė gerų manierų. Tačiau nepaisant to, jog nuo šiol jos visą laiką užimė šeima ir namų ruoša, kiškė nepamiršo savo svajonės. Kiškė kantriai mokė visus kiškučius padėti jai namų ruošos darbuose, kad darbai neužimtų viso jos dienos laiko.

Po kurio laiko kiškė grįžo į didelį miestą, vėl aplikavo  savo svajonių pozicijai gauti ir  laimėjo Velykų kiškio pozicijos konkursą. Į iškilmingą renginį atsiimti titulo kiškė atejo su  dvidešimt vienu be proto savo mama besididžiuojančiu kiškučiu.

Kiškė ne tik laimėjo konkursą, bet ir tampo viena žymiausių Velykų kiškių visame mieste už savo heroiškumą siekiant sunkaus tikslo ir įgūdžius įgautus auginant ir mokant didžiulį būrį vaikų savarankiškumo. Taip kiškė pasiekė savo svajonę ir įrodė, kad mažytė ruda kiškė iš kaimo gali būti ne ką prastesnė, o net geresnė ir protingesnė už didelius baltus miesto kiškius.

Šių dienų kontekste galime piešti kiškės paralelę su po motinystės atostogų į darbą grįžtančia moterimi, kuri ne tik sėkmingai įsilieja atgal į darbo rinką (nepaisant nuolatinės vaikų priežiūros ir kas antrą savaitę sergančių vaikų), tačiau dirdama pasiekia daug daugiau už didesnius kiškius. Kiškius kuriems niekada nereikėjo pramušti stiklo lubų ir eiti vaiko priežiūros atostogų!

Sveikiname su Šv. Velykomis ir linkime niekada nepamiršti savo svajonių ir pažadinti  savo vidinę kiškę!

 

 

Iliustracijos: Marjorie Hack.

Parašykite komentarą