Viceministrė Eglė Radišauskienė TDO Europos regioniniame susitikime iškėlė socialinio dialogo svarbą

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Spalio 2–5 d. socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė dalyvauja Tarptautinės darbo organizacijos 10-ajame Europos regioniniame susitikime. Kalbėdama plenarinėje sesijoje, kurioje buvo aptariama generalinio direktoriaus ataskaita dėl tinkamo darbo ateities Europos ir Centrinės Azijos regione, viceministrė pažymėjo, kad sprendžiant šiandienius skaitmenizacijos, globalizacijos ir demografinių pokyčių iššūkius visų pirma reikia stiprinti socialinį dialogą, nes tik jo pagrindu galima realizuoti pamatinius principus ir teises darbe bei siekti bendro sutarimo kuriant socialinę ir ekonominę politiką.

„Naujas skaitmeninis darbo pasaulis reikalauja pakeisti mūsų požiūrį į įgūdžius. Besikeičiantys užimtumo santykiai ir ekonominė veikla, senėjanti darbo jėga gali nulemti nedarbą ir įgūdžių neatitikimą verslo poreikiams. Todėl reikalingos aktyvios darbo rinkos priemonės, įgūdžių atnaujinimas, profesinis rengimas ir pameistrystė, siekiant užtikrinti, kad darbo vietų mažėjimas, kurį lemia technologiniai pokyčiai ir globalizacija, būtų subalansuotas užtikrinant kitas užimtumo galimybes“, – sako viceministrė E. Radišauskienė.

TDO delegatai

Regioninio susitikimo metu taip pat vyko neformalus ministrų susitikimas su ES užimtumo, socialinių klausimų, įgūdžių ir darbo jėgos judumo komisare Marianne Thyssen, kuriame diskutuota ir dalintasi patirtimi migrantų ir pabėgėlių integracijos į darbo rinką, sąžiningo jų įdarbinimo ir nereguliarios migracijos valdymo klausimais. Tarptautinės darbo organizacijos generalinis direktorius G. Ryder pažymėjo, kad tinkamas migracijos valdymas yra labai svarbus, nes gali atnešti ekonominę naudą ir pritraukti kvalifikuotus talentus.

 

Susitikime kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais dalyvauja ir vienas socialinių partnerių – Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius.

TDO delegacija

Regioniniai susitikimai vyksta kas ketverius metus kiekviename regione. Europos regioniniame susitikime dalyvauja vyriausybinės delegacijos iš 51 valstybės narės. Regioninių susitikimų tikslas – apsikeisti nuomonėmis ekonominiais ir socialiniais regiono klausimais, regioniniais prioritetais. Regioniniuose susitikimuose dalyvauja trišalės delegacijos sudarytos iš 2 vyriausybės atstovų, vieno darbdavių ir vieno darbuotojų atstovo.

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 8122, 266 4258.

Parašykite komentarą