Vasario 14 d. Vilniaus širdyje – šokio prieš smurtą akcija „One Billion Rising“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Vasario 14-ąją, 12.00 val. Vilniaus V. Kudirkos aikštėje vyks globalios kampanijos „One Billion Rising“ („Milijardas prieš smurtą“) akcija, kurios atidarymą žymės žaibiškas praeivių sambūris („flashmob“), kurio pagrindinis akcentas – visuotinis šokis, skirtas įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Ketvirtą kartą Lietuvoje rengiama akcija norima atkreipti dėmesį į tai, kad kas trečia pasaulio moteris ar mergaitė per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą. Pagrindinis kampanijos tikslas – siekti, kad visuomenė pripažintų, kad smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas, kuris turi ne tik psichologinių, bet ir socialinių bei ekonominių padarinių.

„Kasdien girdime apie naujus smurto atvejus, todėl norime garsiai pasakyti ir parodyti, kad nesiruošiame su tuo taikstytis. Prisidėdami prie tarptautinės kampanijos norime formuoti pasipriešinimo visuomenę, paraginti žmones netoleruoti jokio smurto prieš moteris ir vaikus“, – sako viena šių metų akcijos iniciatorių Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vasario 14 d., nuo 12 val. prasidedančios akcijos „One Billion Rising“ akcentai – choreografo Deivido Meškausko sukurtas šokis, prie kurio bus kviečiami prisijungti ir praeiviai. Šokis vyks nuo 12.30 val. Akcijos metu V. Kudirkos aikštėje taip pat gros grupė „Lady Gothenburg“.

Sukilkime visi 2017 m. vasario 14-ąją sau ir kitiems įrodyti, kad esame pasiryžę priešintis smurtui iki tol, kol jis taps neįmanoma įsivaizduoti mūsų visuomenės dalimi.

***

Numatoma renginio trukmė – iki 1 val.

Akcijos „One Billion Rising“ iniciatoriai:

Seimo narė, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Europos lyčių lygybės institutas (EIGE)

Akcijos partneriai: Moterų informacijos centras, Lygių galimybių plėtros centras, Mykolo Romerio universiteto Lyčių tyrimų laboratorija, viešoji įstaiga „Sveikas miestas“, Vilniaus moterų namai, nevyriausybinė organizacija WIN.

Pasaulinė akcija „One Billion Rising“ rengiama nuo 2012-ųjų, jos iniciatorė – žinoma dramaturgė Eve Ensler, labiausiai išgarsėjusi pjese „Vaginos monologai”, kurios ištraukos pasaulinių vadinamųjų „V-Dienų“ metu nuo 2003 metų yra ne kartą nuskambėjusios Lietuvoje Moterų informacijos centro dėka.

2017 m. vasario 14-ąją vyks tūkstančiai įvairių kampanijos renginių beveik 200 pasaulio šalių. Juose visuomenės veikėjai, politikai, garsūs žmonės, moksleiviai, studentai, įvairių organizacijų atstovai sušoks šokį, kuris simbolizuos jų poziciją ir asmeninį pasiryžimą prisidėti prie to, kad smurto prieš moteris pasaulyje neliktų.

 

Būkime solidarūs ir dalyvaukime!

Facebook:#OneBillionRising
Daugiau informacijos apie akciją:

http://www.onebillionrising.org/events/#!/55.6686755408533/23.88329565000003/6

 

Daugiau informacijos:

Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo narė, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė

Tel. 86 12 57 339

[email protected]

 

 

Parašykite komentarą