„Vaikystės sodas“ – lygiausia darbovietė 2015

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lygiausios darbovietės titulą jau penktą kartą asociacijos Moterų informacijos centro organizuojamame konkurse šiais metais gavo UAB “Vaikystės sodas”.  Sveikiname kolektyvą ir labai džiaugiamės, kad tokiu titulu galėjome įvertinti švietimo įstaigą, juo labiau – ikimokyklinukų ugdymu užsiimančią bendrovę. Būkite ir toliau pavyzdžiu kitiems.

Lygiausia darbovietė – tai konkursas, kuriame Lietuvos įmonių darbuotojai kviečiami nominuoti savo darbovietę, kaip įstaigą, kurioje vienodos sąlygos dirbti, atsiskleisti, ilsėtis, derinti šeimos ir darbo veiklą tiek vyrams, tiek moterims. Dar daugiau – čia net ir psichologinė atmosfera tokia, kurioje nesijuokiama iš seksistinių pokštų, o bendraujant vengiama lyčių stereotipų.

Daugeliui atrodo, kad šie dalykai savaime aiškūs, tačiau lyčių lygybės srityje dirbančios organizacijos nuolat susiduria su situacija, kai nelygybės apraiškos yra tiesiog nesuvokiamos.  Todėl kviesdami įmonių atstovus nominuoti savo darbovietes lygiausios titului, kvietėme užpildyti išsamų klausimyną, leidžiantį pažvelgti į darbinę aplinką įvairiais rakursais. Nežiūrint į tai, kad klausimyne vis dar nemažai rimtų klausimų ir vasaros atostogos įsibėgėjo – šiais metais sulaukėme užpildytų 128 anketų. Tai panašus skaičius kaip ir pernai. Yra ir džiugių dalykų -visų pirma tai, kad anketas pildė ne tik moterys, vyrams darbuotojams lyčių lygybė taip pat pasirodė svarbus dalykas. Dar labiau džiugina štai tokie atsakymai: „Mūsų įmonėje niekada nebuvo juntama įtampa dėl su lytimi susijusių dalykų. Savo komandoje nesu susidūrusi su žeminančiais juokeliais ar neteisingu vertinimu. Viskas remiasi darbo rezultatais, paties noru tobulėti, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar kitų demografinių aspektų. Viena iš įmonės vertybių ir yra pagarba, kuri čia akivaizdžiai puoselėjama. Be to, aukštas, svarbias pareigas čia užima ir moterys, ir vyrai – abiejų įžvalgos vertinamos, o darbas rodo pavyzdingus rezultatus.“ Tai  UAB „Studio moderna“ atstovės tekstas. Tokie atsakymai tiesiog akivaizdus patvirtinimas, kad lyčių lygybė suvokiama kaip svarbus geros atmosferos įmonėje kriterijus. Na ir trečias džiuginantis dalykas – plati nominuotų įmonių geografija: Rokiškis, Telšiai, Kretinga, Trakai, Tauragė, Panevėžys.

Išrinkti nugalėtoją tikrai nebuvo lengva. Juo labiau, kad konkurso organizatoriai nesiima objektyviai tirti ar tikrai nominuojamoje įmonėje laikomasi lyčių lygybės. Ne toks šio konkurso tikslas. Svarbiausia, kad patys darbuotojai vertina savo darbo vietą kaip šiuolaikišką ir palankią karjeros galimybėms. Tarp lyderių šiais metais buvo UAB „Žvyrita“, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras, VšĮ “Versli Lietuva”, VšĮ “Šiauliai plius”, UAB “Ad form” ir dar keletas kitų. Sveikiname nuoširdžiai ir tikimės, kad dalyvausite ir kitais metais. O pabaigai – šaukštelis deguto. Buvo anketų, kuriose anonimiškai skundžiamasi situacija įmonėse. Žinoma, dėkui už tai, kad nesate abejingi, tačiau kur kas efektyviau būtų, jei su nelygybe savo įmonėje nesitaikstytumėte pranešdami lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.

Taip pat sveikiname Violetą Bielskienę, kuri burtų keliu laimėjo šių metų Lygiausios Darbovietės anketos pildytojo prizą. Su ja dėl prizo susisieksime asmeniškai.

Konkursas organizuotas įgyvendinant projektą „Moterų ir vyrų padėties skirtumų mažinimas ekonominių sprendimų priėmime Lietuvoje“, finansavimo susitarimo Nr. JUST/2012/PROG/AG/4118/GE pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS (2007-2013).

Untitled

Parašykite komentarą