Startuoja radijo laidų ciklas apie lyčių lygybę

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Per radijo stotį – Laisvoji banga (laida – ESU) startuoja radijo laidos pagal projektą “Lyčių lygybė – pelninga investicija”.

Laida „ESU” – pokalbiai su žymiomis Lietuvos moterimis ir jų sėkmės istorijos. Verslo, politikos, profesinės karjeros aukštumų pasiekusios moterys nebijo iššūkių, moka nugalėti kliūtis. Jos žino, kad moteriai įgyvendinant savo svajones reikia dėti daugiau pastangų, nei vyrams, bet tai daryti verta. Energinga, stipri, unikali – ESU. Laidos vedėja – žurnalistė Ugnė Siparienė.

Laidos iniciatorius – asociacija Moterų informacijos centras, kuris įgyvendina projektą „Lyčių lygybė – pelninga investicija“.  Projektą finansuoja Europos sąjungos socialinis fondas.

  1. Laidos viešnia išvažiuojamojo maitinimo įmonės “Taurakalnis” bendraturtė Monika Čereškaitė. Vieną didžiausių ir pajėgiausių įmonių valdanti moteris šeimos versle – nuo mokyklos suolo. O pradžia buvo daugiau nei prieš dvidešimt metų, kai pirmuosius konditerijos gaminius po parduotuves senu „Žiguliu“ išvežiodavo profesorius tėtis.
  2. Jovitos Vyšniauskienės verslas – tarsi įgyvendinta moteriška svajonė – natūralią kosmetiką gaminanti ir parduodanti įmonė „Uoga uoga“ prieš kelerius metus buvo tik dviejų draugių pomėgis veidą tepti pačių pasigamintu kremu. Dabar – gamybos cechas, produktų kūrimo laboratorija, kelios parduotuvės, eksportas į Latviją ir dar daug planų ateičiai. Jovita sako, kad joms labai padėjo ir padeda kitų šeimos narių palaikymas.
  3. Advokatė, verslo teisės specialistė Jurgita Judickienė sako, kad galima kalnus nuversti, tereikia išmokti planuoti laiką. Jurgitos karjerai ir profesinėms ambicijoms – jį įkūrė ir vadovauja teisinių paslaugų įmonei „Jurex“ – nekliudė nei vaikai (o jų teisininkų šeima turi tris), nei kitokie šeiminio gyvenimo rūpesčiai, kurių didelę dalį prisiėmė jos vyras, taip pat teisininkas Laimonas Judickis.
  4. Buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė šiuo metu yra Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja. O kartu ir viena populiariausių politikių. Ir nors politika nebuvo jos siekis ir tikslas, tačiau tai, kad mokysis ekonomikos ji žinojo dar mokyklos suole. Kuo anksčiau įvardyti savo svajones ir kryptingai eiti į tikslą – toks Ingridos Šimonytės patarimas.
  5. Viešųjų ryšių kompanijos vadovė Daiva Lialytė – ne tik vadovauja savo pačios įmonei, bet ir padeda kitiems verslininkams tapti matomais. Ir tai ne tas matomumas, kurio siekia pramogų pasaulio žvaigždės. Verslui svarbu, kad jį žinotų tie, kam jis skirtas.  Puikus savojo kliento žinojimas ir suvokimas, kaip jį pasiekti bei sudominti – labai svarbi verslo sėkmės dalis.
  6. Radvilė Morkūnaitė – viena jauniausių politikių Lietuvoje. Europarlamento nare ji tapo būdama vos 25 – erių. Ir nors politikoje moterų vis dar gerokai mažiau nei vyrų, Radvilė sako, kad situacija keičiasi ir vis daugiau moterų imasi šios veiklos. Politikė mano, jog labai svarbu būti aktyvioms ir nebijoti prisiimti atsakomybės.
  7. Rūta Vanagaitė  šiuo metu Vilniaus miesto tarybos narė. Politikė. O išvardyti viską, kuo ji kada nors užsiėmė – užtruktų ilgai. Ir nebūtina, kadangi, kaip sako pati Rūta, jos vidinis variklis verčia ją gyventi daugybę gyvenimų. Naujausia jos idėja – parašyti knygą moterims apie tai, kad gyvenimas po 50 – tik prasideda…
  8. Europos lyčių lygybės institutas matuoja lyčių lygybę visose ES šalyse. Praėjusių metų duomenimis – Lietuva užima 18 vietą iš 27 šalių. Šio instituto ekspertė Jolanta Reingardė mato tris opiausias problemas – šeimos ir darbo derinimas, moterų finansinis atotrūkis ir galia – nelygus moterų atstovavimas sprendimų priėmime politikoje bei ekonomikoje. O nelygybė kainuoja labai brangiai. Ar galime sau tai leisti?
  9. Beatos Nicholson sėkmės istorija tikrai įkvepianti.  Juk jos pavyzdžiu pasekė ir vyras – Tomas, pradėjęs savo kulinarinį – picų – verslą. Malonus pomėgis gaminti bei ragauti tapo klestinčiu verslu bei populiariu prekės ženklu.  Ar Beata turi būti dėkinga sėkmingai susiklosčiusioms aplinkybėms, o gal pati nuosekliai siekė savo tikslo?  Atsakymai – laidoje ESU.
  10. Nuoseklus karjeros kelias ir 2003 metais pasiektas vienos stambiausių užsienio kapitalo draudimo bendrovių AVIVA generalinės direktorės postas. Asta Grabinskė – veiklios karjeros moters pavyzdys. Tačiau, kas toliau? Ar tai jau vadinamosios „stiklo lubos“? Apie karjerą, kliūtis, lyderystę ir moterišką vadovavimą – laidoje ESU.

Iš viso bus parengta 10 laidų po 10 min.

Kiekviena iš karjerą padariusių Lietuvos moterų gali įvardyti momentą, kai ji buvo nuvertinama, nes yra moteris ar susidūrė su stereotipiniais sunkumais, kuriuos teko nugalėti. „Moters vieta virtuvėje“, „Eik auginti vaikų“, „Tau tikrai nieko neišeis“ – tokių ir panašių tekstų visos yra girdėjusios. Trumpose radijo laidose  – svarbios moterys įvardins kliūtis, su kuriomis susidūrė darbo rinkoje ir receptus, kaip joms pavyko tas kliūtis nugalėti. O taip pat radijo laidos taps proga paviešinti tikslius, nuo moterų dalyvavimo darbo rinkoje, priklausančius ekonominius šalies rodiklius. Laidų ciklas – taps efektyvia, įsimenančiomis frazėmis papuošta motyvacine priemone Lietuvos visuomenei.

Šu_logologo muic mic_logo_white

Projektą „Lyčių lygybė – pelninga investicija!” Nr. VP1.-1.3-SADM-01-K-02-008 finansuoja Europos socialinis fondas ir Lietuvos Vyriausybė.

Socialinis_fondas  brasil tinkamas

Parašykite komentarą