Šokiruojantys rezultatai: lietuviai žino, kas yra smurtas, bet linkę kentėti

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lietuvos žmonės gana aiškiai suvokia, kas yra smurtas, žino, kad tai yra blogai. Supranta, kad niekas nesuteikia teisės šeimos nariams engti vienam kito – ne tik fizine, bet ir psichologine ir net ekonomine prasme. Tačiau dauguma, susidūrę su šiuo reiškiniu, jaučiasi beviltiškai, nes nemano, kad gali sulaukti realios pagalbos. Tokias tendencijas atskleidė portale lrytas.lt vykdytos apklausos.

Kelias savaites portale lrytas.lt vyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuota socialinė akcija „Nebijok kalbėti“, skirta kovai su smurtu artimoje aplinkoje. Buvo skelbiami švietėjiški straipsniai įvairiais smurto šeimoje aspektais, neapsiribojant vien vyrų smurtu prieš moteris, bet nagrinėjant ir moterų smurto prieš vyrus, vaikų smurto prieš tėvus temas. Buvo kalbinami įvairių sričių specialistai, dirbantys su smurtą patyrusiais žmonėmis – psichologai, socialiniai darbuotojai, seksologai. Portalo skaitytojai siuntė savo istorijas, kuriose pasakojo savo patirtį bei išgyvenimus.

Taip pat buvo surengtos penkios nuomonių apklausos, kuriose siekta išsiaiškinti, ar mūsų skaitytojai suvokia, kas yra smurtas artimoje aplinkoje, kokios jo svarbiausios priežastys, o svarbiausia – sužinoti priežastis, kodėl smurtą patiriantys žmonės dažnai renkasi tyliai kentėti, užuot ieškoję pagalbos.

Smurtą patyrė daugiau nei pusė

Daugiau nei pusė skaitytojų prisipažino patyrę smurtą šeimoje – nepatyrę jo teigė tik 41 proc. Daugiausia (37 proc.) smurtą patyrė iš sutuoktinio ar sugyventinio. 18 proc. prisipažino, kad prieš juos smurtavo tėvai, 4 proc. patyrė savo vaikų smurtą.

Apklausa: Ar jums yra tekę patirti smurtą šeimoje?

  • Taip, iš sutuoktinio (sugyventinio) (37 proc.)
  • Taip, iš tėvų (18 proc.) Taip, iš vaikų (4 proc.)
  • Smurto šeimoje nepatyriau (41 proc.)

Supranta, kas yra smurtas

Paklausti, kas laikytina smurtu šeimoje, daugiau nei pusė (55 proc.) skaitytojų užtikrintai atsakė, kad tai – ne tik fizinis partnerio žalojimas, bet ir tokie dalykai, kaip liguistas pavydas, seksas per prievartą ar partnerio išlaidų kontroliavimas.

Apklausa: Smurtas šeimoje – tai

  • Fizinis partnerio žalojimas (17 proc.)
  • Liguistas pavydas (9 proc.)
  • Seksas per prievartą (14 proc.)
  • Partnerio išlaidų kontroliavimas (5 proc.)
  • Visi išvardyti atvejai (55 proc.)

Skaityti daugiau<….>

Informaciją parengė: lrytas.lt

 

 

Parašykite komentarą