Smurtas už uždarų karantino durų

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

 

Karantino sąlygos apsaugo nuo viruso, bet, deja, tampa palankia terpe smurtui daugintis. Apriboti socialiniai kontaktai, darbas iš namų, arba jo netekimas, buities rūpesčiai tampa tikru išbandymu šeimoms. Pasaulyje (Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kinijoje ir kitose šalyse) skaičiuojamas jau net ne atvejais, o kartais išaugęs smurtas artimoje aplinkoje. Lietuvoje kol kas dar niekas neskaičiavo, tačiau žinant, kad mūsų šalyje kas trečia moteris yra patyrusi smurtą, galime tik įsivaizduoti, kas vyksta už karantino uždarytų durų.

Specializuotos kompleksinės pagalbos centruose (SKPC) dirbantys specialistai net ir karantino  metu dirba įprastu režimu, pasirengę teikti pagalbą smurto artimoje aplinkoje aukoms. Šiandien absoliuti dauguma aukų – tos, kurios dėl smurto kreipėsi į policiją. O tai dažniausiai reiškia fizinį smurtą ir grėsmę gyvybei.  Ir kiekvienas toks atvejis – ilgesnio ar trumpesnio smurtinių santykių kelio riba, kartais, deja, net tragiška pabaiga aukai.  Dar neišmokome suprasti, kad psichologinis, seksualinis, ekonominis smurtas lygiai taip pat žalojantis ir dažnai – dar ir fizinio smurto preliudija.

Per pirmus tris šių metų mėnesius SKPC  specialistai padėjo 3272 smurto artimoje aplinkoje aukoms. Joms buvo suteiktos 14 665 informavimo/konsultavimo, psichologinės, teisinės ir kitos pagalbos.

Moterys sudarė  – 81 proc.  visų nukentėjusių.

Beveik 89 proc. smurtautojų  – vyrai.

95,4 proc. nukentėjusių moterų nukentėjo nuo vyrų.

59,3 proc. nukentėjusių vyrų nukentėjo nuo vyrų.

SKPC pagalbą teikia 16 nevyriausybinių organizacijų visoje Lietuvoje. Specializuotos kompleksinės pagalbos centrai siūlo konsultantų, psichologų ir teisininkų pagalbą visoje Lietuvoje. Pagalba yra nemokama ir konfidenciali.

Tegu karantinas tampa galimybe pagalvoti apie artimus žmones, gimines, draugus, kaimynus, kurie įtariame, esame pagalvoję arba jaučiame, kad gali patirti smurtą  namuose  – paskambinkime, pakalbėkime ilgiau, įsiklausykime ir išgirskime siunčiamus signalus. Pasiūlykime pagalbą, pagaliau paskambinkime patys į specializuotos kompleksinės pagalbos centrą – ten specialistai pasakys, ką daryti toliau.

Smurtas – nusikaltimas ir niekas neturi jo patirti.

#PalikSmurtoRatą

 

[su_button url=”https://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

 Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą