Siūlymas: panaikinti bausmes sekso darbuotojoms, o jų klientus viešinti „gėdos lentoje“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lietuvoje nuo 2005 m. galioja įstatymas, baudžiantis ne tik seksualinių paslaugų teikėjus, bet ir šias paslaugas teikiančius klientus, tačiau per 10 įstatymo galiojimo metų nubausti vos 72 klientai ir 2903 kūną pardavinėjantys asmenys, iš kurių didžioji dauguma moterys. Taigi įstatymas, galima sakyti, neveikia.
Kodėl prostitutės nubaudžiamos, o klientai – ne? „Lietuvos Caritas“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ programos vadovė Kristina Mišinienė teigia nesuprantanti, kodėl Administracinių pažeidimų kodeksas be kliūčių taikomas asmenims, pardavinėjantiems seksualines paslaugas, o sekso pirkėjams bausti tas pats straipsnis staiga tampa sunkiai pritaikomu, nepilnu ir pan.

„Trūksta poįstatyminių aktų? Bet tai tikriausiai jau buvo aišku ir 2005 metais, priiminėjant šio įstatymo pataisas, tačiau iki šiol nei pareigūnai, smagiai baudžiantys „pasileidėles“, nei Teisės institutas, analizuojantis priimtų įstatymų silpnąsias ir stipriąsias puses, dėl to triukšmo nekelia. Manau, trūksta ne tik poįstatyminių aktų, bet ir nediskriminuojančio, jautraus požiūrio į prostitucijos reiškinį. Kol „Plaštakės“ operacijose pareigūnai pasimėgaudami ieškos spintose, voniose besislapstančių prostitučių, o sekso pirkėjai sulauks iš tų pačių pareigūnų užuojautos ir solidarumo – sekso industrija netrukdomai klestės. <….>

Daugiau skaitykite 15min.lt 

Parašykite komentarą