Seminaras „Lyčių lygybės skatinimas medijose. Pavyzdžiai iš Šiaurės ir Baltijos šalių“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Kaip žiniasklaida gali skatinti lyčių lygybę? Kokią įtaką gali daryti aktivistai? Kaip tyrimai gali prisidėti prie žinių apie lyčių lygybę plėtros ir sklaidos? Visi šie klausimai bus keliami teminės antologijos „Making change. Nordic Examples of Working Towards Gender Equality in the Media“ pristatymo seminare Vilniuje.
Seminaras vyks gruodžio 4 d., 11 val., Europos lyčių lygybės institute, adresu Gedimino pr. 16, Vilnius.
Seminare bus siekiama apžvelgti būdus, kuriais įmanoma skatinti lyčių lygybę žiniasklaidoje ir medijose. Seminaro metu iššūkių lyčių lygybei ir susijusiais klausimais diskutuos vyriausybės pareigūnai, praktikai, NVO atstovai ir tyrėjai iš Švedijos, Danijos,  Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Seminaro metu bus pristatyta teminė antologija „Making change. Nordic Examples of Working Towards Gender Equality in the Media“.
Žiniasklaida gali tiek trukdyti, tiek skatinti raidą link lyčių lygybės. Ji gali informuoti apie pasiekimus lyčių lygybėje, bet taip pat ir prisidėti prie lyčių stereotipų kūrimo proceso. Šiuo metu žiniasklaida patiria didėjantį spaudimą imtis priemonių, kad užtikrintų moterų priėjimą prie žiniasklaidos industrijos ir kovoti su lyčių stereotipais. Jungtinių Tautų narės šalys dar 1995 metais įsipareigojo tam Pekino veiksmų platformoje – tačiau kiek tikėjimo lygybe yra žiniasklaidoje?
Šiaurės šalyse lyčių lygybė yra tapusi išskirtiniu regiono visuomenės simboliu. Vis dėlto, Šiaurės regione egzistuoja svarbūs struktūrinių ir individualių pakopų, vedančių link lyčių lygybės žiniasklaidoje, pavyzdžiai.
Knyga „Making change. Nordic Examples of Working Towards Gender Equality in the Media” yra paskutinis NORDICOM vykdomo projekto Nordic Gender & Media Forum etapas.
Susipažinkite su gruodžio 4 d. seminaro PROGRAMA.  Norintys dalyvauti renginyje prašomi registruotis adresu[email protected] iki gruodžio 1 d.
Daugiau informacijos:
Vida Gintautaitė
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
Phone:  +370 (5) 212 2672
[email protected]
www.norden.lt

Parašykite komentarą