Seksualinis priekabiavimas darbe: J.Miltinio teatro direktorius bus nubaustas

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Juozo Miltinio dramos teatrą supurtęs seksualinio priekabiavimo skandalas dar kartą įrodė jog ši tema vis dar yra tabu mūsų visuomenėje, ypač darbo santykiuose.Kandus bendradarbio komentaras, nelaukiami ir nemalonūs prisilietimai vis dar yra dažnos darbovietės kasdienybė. Džiaugiamės jog jauna aktorė susidūrusi su seksualiniu priekabiavimu J.Miltinio teatre nutraukė ilgai trukusią tylą ir kreipėsi į atsakingas institucijas. Skatiname visus tapusius seksualinio priekabiavimo aukomis arba atvejo liudininkais netylėti ir kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.  šios drasios moters pavyzdys parodo – jog garsiai kalbant apie šią problemą būtina!

Sprendimas jau priimtas:  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, išnagrinėjusi jaunos aktorės Erikos Račkytės mestus kaltinimus teatro vadovui Linui Zaikauskui seksualiai priekabiavus ir kaip atlygio už vaidmenį reikalavus seksualinių santykių, pripažino, kad įstaigos direktorius peržengė visas ribas.

Jau šią savaitę Kultūros ministerijoje bus sprendžiamas tolesnis L. Zaikausko likimas. Aktorė E. Račkytė. Dėl seksualinio pobūdžio prievartos darbe ir pažeminimo ji kreipėsi į policiją, tačiau jai buvo pasiūlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Skandalui iškilus į viešumą, tyrimo ėmėsi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Kultūros ministerija. E. Račkytė pasakojo, kad L. Zaikauskas nuo pat spektaklio „Mergaitės svajonė“ pirmųjų repeticijų jai rodė perdėtą dėmesį, laidė seksualinio pobūdžio užuominas. Galiausiai artėjant spektaklio premjerai atvirai rėžė, jeigu norinti tapti žvaigžde, turinti permiegoti su teatro vadovu. Jei to nepadarysianti, turėsianti atsisveikinti su aktorės karjera, nes pats pasirūpins, kad nė vienas Lietuvos teatras jos nepriimtų. Aktorės teigimu, per vieną repeticiją kelis kartus bandė per prievartą pabučiuoti, stipriai laikydamas jos veidą norėjo įkišti savo liežuvį į burną, grabinėjo.

Nors mergina ne kartą prašė teatro direktoriaus liautis, tačiau jis vis primindavo „prievolę“ permiegoti su juo. Aktorės žodžius patvirtina ir garso įrašai – yra užfiksuoti E. Račkytės ir L. Zaikausko pokalbiai. Viename jų aiškiai girdėti, kaip direktorius teigia, jog „rankos paspaudimas reiškia, kad mes sutarėm, kad dirbam, taip, aš viską, ką įsipareigoju, padarau ir tu su manim permiegi, ir tu viską puikiausiai supratai“.

Šaltinis: Sekundė
Daugiau apie šią istoriją skaitykite čia.

Patyrei seksualinį priekabiavimą darbe, akademinėje aplinkoje? Kreipkis į Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigą. Informaciją kaip pateikti skundą rasite ČIA

Parašykite komentarą