Seimo LSDP frakcijos pranešimas: frakcijos nariai vieningai balsavo už papildomą apsaugą smurto šeimoje aukoms

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija vieningai balsavo už papildomas apsaugos smurto šeimoje priemones. Priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo 5, 7, 8 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymas kovą su smurtu namuose turėtų padaryti veiksmingesnę ir geriau apsaugoti smurto aukų interesus. Įstatymo pakeitimai garantuoja didesnę smurto aukos ir nepilnamečių, gyvenančių šeimoje, kurioje smurtaujama, apsaugą nuo smurtautojo, įtvirtina viešojo kaltinimo tvarką, užtikrina skubesnę policijos, teisminę ir medicininę pagalbą smurto aukai.

Įstatymo pakeitimai nustato, kad apsauga smurto aukai nuo smurtautojo (įpareigojant smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo) užtikrinama iki bylos nagrinėjimo pabaigos, jeigu ikiteisminio tyrimo teisėjas ar teismas neskiria baudžiamojo proceso kodekse nustatytų kardomųjų priemonių – suėmimo ar įpareigojimo gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo. Šias priemones skiria teismas ne vėliau kaip per 48 valandas.

Nuo šiol ikiteisminiuose tyrimuose, susijusiuose su smurtu artimoje aplinkoje, Valstybinė teismo medicinos tarnyba prie Teisingumo ministerijos turės užtikrinti, kad sveikatos sutrikdymo mastas būtų nustatomas ir specialistų išvados būtų teikiamos skubos tvarka.

Gavę pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje, policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą arba patys būdami to įvykio liudininkai, turės užrašyti duomenis apie smurto artimoje aplinkoje faktą, pradėti ikiteisminį tyrimą ir imtis priemonių, kad per trumpiausią laiką būtų atliktas ikiteisminis tyrimas bei užtikrinta smurtą patyrusio asmens apsauga. Smurtą patyrusiam asmeniui skundo teikti nereikės.

Tais atvejais, kai, taikant įpareigojimą smurtautojui išsikelti, be priežiūros lieka nepilnametis, policijos pareigūnai apie tai privalo pranešti vaiko teisių apsaugos skyriui.

Specializuotos pagalbos centrai specializuotą kompleksinę pagalbą teiks visą parą. Policijos pareigūnai, atvykę į smurto artimoje aplinkoje įvykio vietą, informuos smurtą patyrusį asmenį, kad su juo susisieks specializuotos pagalbos centras, kuris suteiks jam pagalbą, ir nedelsdami apie įvykį praneš specializuotos pagalbos centrui. Specializuotos pagalbos centrui bus pateikiami būtiniausi susisiekimui su smurtą patyrusiu asmeniu duomenys.

LRS informacija

Parašykite komentarą