Pranešimas spaudai
2022.07.01
Liepos 4 d., pirmadienį, 13 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) organizuojama diskusija „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“.
Renginio dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Seimo narė Dovilė Šakalienė.
Moterų informacijos centras kartu su partneriais* pristatys rekomendacijas gairėms kovai su smurtu, padėsiančias efektyviai spręsti nacionalinio lygmens smurto artimoje aplinkoje problemą Lietuvoje. Pranešimus skaitys Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė, tyrėja dr. Giedrė Purvaneckienė.
Pasak renginio organizatorių, per tris intensyvaus darbo metus buvo iš esmės pažvelgta į smurto artimoje aplinkoje problemą Lietuvoje, pavyko išgryninti opiausias vietas ir paieškoti būdų joms spręsti, atliktas mokslinis tyrimas, visuomenės apklausos, organizuoti mokymai visų Lietuvos savivaldybių, valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, suorganizuota informacinė kampanija.
Remiantis projekto dalyvių patirtimi ir praktika buvo parengtas rekomendacijų sąrašas dėl smurto artimoje aplinkoje prevencijos, apsaugos, pagalbos ir paslaugų užtikrinimo nuo jo nukentėjusiems asmenims bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo tobulinimo.
Šios rekomendacijos, projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ veiklos ir gyventojų apklausos rezultatai bus aptarti Moterų informacijos centro organizuojamoje diskusijoje.
Pastaruosius trejus metus Moterų informacijos centras kartu su partneriais įgyvendino ES struktūrinio fondo finansuotą projektą, kuriuo siekiama kelti visuomenės nepakantumą smurtui, skatinti smurto formų atpažinamumą, tobulinti šioje srityje dirbančių darbuotojų profesinę kompetenciją kartu didinant pagalbos nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje prieinamumą bei kokybę.
Moterų informacijos centras – viena seniausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, jau 30 metų kovoja su smurtu artimoje aplinkoje, teikia visokeriopą pagalbą smurto aukoms, šviečia visuomenę ir rūpinasi, kad smurto artimoje aplinkoje problema nuolat būtų dėmesio centre.
Pastarieji treji metai kaip niekad pilni įvykių ir nenuspėjamų, viską keičiančių aplinkybių. Projekto įgyvendinimo metu savo sąlygas diktavo ir prasidėjusi Covid-19 pandemija. Karantinas ir izoliacija, sunkesnis pagalbos prieinamumas dar labiau išaugino smurto atvejų skaičių, teko galvoti apie kitas, labiau ir lengviau pasiekiamas informacijos ir pagalbos smurto aukoms formas. Rusijai užpuolus Ukrainą, susidūrėme su dar nematytu Lietuvoje smurtu – karo pabėgėlių išgyventu siaubu ir prievarta. Visa tai kartu su stebėtu visuomenės susipriešinimu, kai keliamas smurto artimoje aplinkoje klausimas kalbant apie Stambulo konvencijos ratifikavimą, seksistiniai, smurtiniai pareiškimai, pasigirstantys iš valdžios atstovų lūpų, akivaizdžiai parodė, kad turimų kovos su smurtu artimoje aplinkoje priemonių vis dar nepakanka, kad ši problema privalo išlikti dėmesio centre.
Pagalba patyrusiems smurtą:
telefonu 8 700 55516 I–V nuo 8:00 iki 20:00
tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu I–V nuo 8:00 iki 20:00
Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų kontaktai
https://www.specializuotospagalboscentras.lt/
Daugiau informacijos:
Jūratė Šeduikienė
Moterų informacijos centras
Tel. +370 6 98 21585
El. p. jurate@lygus.lt
*Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.