Aušra Matulaitytė
Moterų informacijos centras sveikina „SDG“ (Saugaus darbo garantas) laimėjus „Lygiausios metų darbovietės Lietuvoje 2019“ apdovanojimą ir džiaugiasi, jog Lietuvoje daugėja įmonių, užtikrinančių lygias galimybes darbe. „Lygiausios metų darbovietės Lietuvoje“ konkursas organizuojamas jau 12 metų. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymu, visi darbdaviai privalo įgyvendinti lygias galimybes darbe, tačiau tuo vadovaujamasi ne visose darbovietėse, todėl moterų ir vyrų lygios teisės bei galimybės darbe vis dar nepraranda aktualumo.
Moterų informacijos centras džiaugiasi, kad kiekvienais metais dalyvių aktyvumas auga. Šiemet sulaukėme 155 anketų, 85,6 dalyvavusių apklausoje yra moterys. Žinoma, kaip ir kasmet buvo sulaukta ir nusiskundimų savo darboviete. Tarp lyderių šiemet buvo ir „Western union”, „Lietuvos inovacijų centras“ bei Vytauto Didžiojo universiteto „Užsienio kalbų institutas“, taip pat su nominante konkuravo pati pirmoji, dar 2006 m. išrinkta Lygiausia darbovietė „No Magic Europe!”
Dėkojame ir sveikiname visus bei kviečiame dalyvauti ir šiais 2020 metais – jie bus jubiliejiniai – Lygiausią darbovietę rinksime 10tą kartą.
„SDG“ Lietuva geroji praktika
„SDG“ Lietuva įsteigta 2002, o geroji praktika įmonėje pradėta taikyti nuo 2006 metų, kai pasirašyta pirmoji Kolektyvinė sutartis. Įmonėje vadovaujamasi nuostata: „kaip darbuotojas jaučiasi darbe, kaip sutaria su kolegomis, ar gali darbo metu pasirūpinti šeima esant nenumatytoms aplinkybėms – visa tai atsiliepia jo savijautai. Laimingas darbuotojas – laimingi klientai, geri darbo rezultatai.“
[su_quote] Vergo darbas – neproduktyvus, tik laisvas žmogus kūrybingas.[/su_quote]
Įmonės vadovo nuostata, jog žmogus turi jaustis mylimas ir gerbiamas. Tada įmonėje dirba laisvi, protingi ir kūrybingi darbuotojai. Vergo darbas – neproduktyvus, tik laisvas žmogus kūrybingas. Todėl „SDG“ kuriama tokia aplinka, kurioje yra pripažįstami ir vertinami visų darbuotojų individualūs skirtumai bei jų indėlis.
Visiems darbuotojams suteikiamas lankstus darbo grafikas, kai atvykti į darbą galima nuo 07:30 val. iki 08:30 val., o išvykti 16:30 – 17:30 val. Įvykdžius mėnesio apyvartos planus, darbuotojai dirba penktadieniais tik iki 12:00 val. Darbo užmokestis mokamas už visą darbo dieną. Darbuotojai taip pat turi galimybę pasirinkti nuotolinio darbo formą. Šia forma naudojasi darbuotojai, kurie augina mažamečius vaikus ar namuose slaugo savo artimuosius.
2019 m. „SDG“ Lietuva vidutiniškai dirbo 200 darbuotojų, iš jų 147 moterys ir 53 vyrai. Įmonėje yra 17 padalinių ir departamentų vadovų: 11 moterų ir 6 vyrai. Per 2019 m. vaiko priežiūros atostogas buvo suteiktos 19 moterų ir 1 vyrui.
Per 2019 metus įmonėje įdarbinti 3 darbuotojai, vyresni nei 55 metai. Šiuo metu dirba 10 darbuotojų, kurie sulaukę senatvės pensijos amžiaus, iš jų 2 darbuotojams yra suteikta galimybė dirbti tik pusę darbo dienos. 2019 m. pradėjo dirbti nauji „SDG“ padalinių vadovai – du vadovai vyrai ir dvi vadovės moterys, trys iš jų į vadovus užaugo pačioje įmonėje. Įmonėje yra patvirtinta Lygių galimybių politika, paskutinė redakcija – 2018 m. gruodį.