S. Skvernelis užsipuolė G. Palucką dėl dalyvavimo proteste prieš smurtą

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime užsipuolė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Gintautą Palucką, kuris kartu su Seimo nare Dovile Šakaliene ir specializuotų pagalbos centrų atstovėmis protestavo prie Seimo posėdžių salės, nes Vyriausybė nesugebėjo atrasti kelių milijonų eurų nuo smurto kenčiančioms aukoms.
 
Vienai smurto aukai per metus prėjusiais metais buvo skiriama 10 eurų per metus, šiems metams Vyriausybė numatė skirti 12 eurų, kai net įprasta viena psichologo konsultacija kainuoja apie 30 eurų.
 Premjeras S. Skvernelis apkaltino G. Palucką, kad šis dėl smurtą kenčiančių moterų protestuoja darbo metu, nors iš tiesų ministras pirmininkas suklydo. „Taigi jūs turite būti savivaldybėje, jūs juk valstybės tarnautojas“, – nereaguodamas į kitas protestuotojas į G. Palucką nusitaikė S. Skvernelis.
 
Tačiau premjeras klysta. G. Paluckas eina Vilniaus miesto mero pavaduotojo pareigas ir nėra karjeros valstybės tarnautojas – remiantis įstatymais jis yra valstybės politikas.
 
Valstybės politikai – merai, vicemerai, Seimo nariai, ministrai, prezidentas – savo pareigas atlieka neribotai.
 
Specializuoti pagalbos centrai prašė metams skirti 4 mln. eurų finansavimą, nes neturi resursų net susisiekti su visomis smurto aukomis. Tačiau Vyriausybė kitiems metams skiria tik 750 tūkst. eurų. Šiais metais buvo skirta 666 tūkst. eurų.
 
„Norint apskaičiuoti, koks finansavimas būtinas, nereikia atlikti įmantraus modeliavimo: reikia paimti būtinų paslaugų įkainius ar jų vidurkius ir prieiti prie išvados, kad absoliutus minimumas vienam žmogui yra apie 60 eurų. Šiaip įkainis turėtų būti iki 100 eurų, kuris padengtų reikiamas kokybiškas paslaugas“, – teigia G. Paluckas.
 
Praėjusiais metais 66 547 asmenys kreipėsi į policiją dėl smurto artimoje aplinkoje. Absoliuti dauguma nukentėjusiųjų buvo moterys, turinčios vaikų.
 
„Mums labai liūdna girdėti, kad svarstant biudžetą sugebėta rasti 55 mln. eurų ūkio klausimams ir statutinėms struktūroms, bet įgyvendinti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui adekvačių lėšų nerandama. Šiuo metu skiriama 10 eurų per metus padėti moteriai, patiriančiai smurtą. Ką galima padaryti už 10 eurų per metus? Žinot, kokia išmalda buvo papildomai numesta? Dabar bus skiriama 12 eurų per metus padėti moteriai, bėgančiai nuo smurto. O šitos Vyriausybės prioritetų tarpe buvo kova su smurtu, pagalba smurto aukoms“, – kalbėjo D. Šakalienė.
 
„Socialinis jautrumas į Lietuvą neatėjo nepriklausomai nuo to, ar biudžetas deficitinis, ar perteklinis“, – sako parlamentarė.
 

Parašykite komentarą