Ritmas prieš smurtą

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Flamenko klubas „Tientos“ rugsėjo 12 d. nuo 18 iki 19.30 val.  žygiuos Vilniaus gatvėmis. Tik šį kartą ne pramogaus, o šokio ritmu pasisakys prieš smurtą, todėl reikalingas visų jūsų palaikymas: „Ole¡ Guapas¡“; „Ole Gražuolės¡“; „Vamos¡ – varom¡“. Visi – pažengę ir pradedantys, mokantys ir nemokantys šokti, moterų organizacijos, neabejingi šiai problemai – kviečiami prisijungti prie eisenos ir taip palaikyti moteris, kurios patiria smurtą.

„Kodėl flamenkas prieš smurtą? Sakysite, tai – dabar madinga tema? – klausia viena iš „Tientos“ įkūrėjų ir vadovių Marina Golubeva. – Ne, mes norime parodyti, kad ne tik žinomiems žmonėms, bet ir mums rūpi, jog nebūtų smurtaujama prieš moteris. O smurtas gali būti ne tik fizinis. Į mūsų klubą ateina įvairių moterų, kurios gali papasakoti daug skirtingų savo istorijų“.

Kita „Tientos“ vadovė Ilona Čibirienė pasakoja, kad idėja flamenko šokiu pasisakyti prieš smurtą kilo viename Ispanijos klube. Šioje šalyje nemažai moterų patiria smurtą, tai yra didžiulė problema.

„Kartais sunku būna tarti žodžius. Bet galima kitaip pasakyti, svarbiausia – netylėti, nes tyla yra smurto pergalė. Todėl mes nusprendėme netylėti. O šokti flamenką – garsiai „kalbėti“ kojomis. Šis šokis pasakoja daug įvairių istorijų. Nebūtinai jos laimingos. Tačiau šokdamos pas mus moterys išsilaisvina, atsiskleidžia, tiesiog sužydi. Nes flamenkas – gausybė jausmų ir emocijų: vienu metu audringa meilė ir griaunanti neapykanta, karšta aistra ir šalta panieka, nenutrūkstantis kalbėjimas ir kurtinanti tyla. Flamenkas išmoko kiekvieną moterį aukščiau pakelti galvą, išsitiesti ir tapti tikra karaliene“, – įsitikinusi I. Čibirienė.

Garsas, kurį sukels kulniukų kaukšėjimas, kalbės išraiškingai ir atkreips dėmesį į mūsų visuomenės problemą, apie kurią dar nedrįstame garsiai kalbėti. Viską pasakys pakeltos rankos, kurios tolyn nuvys baimę. Išraiška veiduose papasakos istoriją. Smurtas nesirenka oro, todėl ir akcija vyks bet kokiu oru.

Vietos, kuriose susitinkame rugsėjo 12 d.:

Kudirkos aikštė – 18 val.

Katedros aikštė (prie paminklo Gediminui) – 18.30 val.

Rotušės aikštė – 19.00 val.

Moniuškos skveras (priešais Mokytojų namus) – 19.30 val.

Kviečiame moterų organizacijas ir visus neabejingus šiai problemai prisijungti prie mūsų eisenos rugsėjo 12 d. 18 val.

Norinčius pasimokyti šokti rugsėjo 6 d. kviečiame atvykti į flamenko klubą „Tientos“, į nemokamą pamoką, kuri prasidės 19 val. A. Jakšto 9, Vilnius (įėjimas pro arką). Registruotis e. paštu [email protected]. Daugiau informacijos: tel. 8 698 32 234 arba „Tientos“ feisbuko paskyroje.

Parašykite komentarą