Projektas “reMade and reLive – prikelk antram gyvenimui”

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Šiais metais Moterų informacijos centras dalyvauja Grundtvig mokymosi partnerysčių projekte “Šeiminio smurto aukų mokymai perdirbti ir dar kartą panaudoti tekstilę” “reMade and reLive!”. Šio projekto idėja – neformalus šeiminio smurto aukų – 30 – 50 metų amžiaus moterų – mokymas perdirbti tekstilės gaminius ir kurti rankdarbius šitaip sukuriant sau darbo vietą. Kiekviena projekte dalyvaujanti organizacija parengs mokymų kursą moterims, mokytojams ir organizacijoms pasinaudodamos 5 skirtingose šalyse pamatyta patirtimi. Partnerės savo šalyse sukurs nacionalines projekto įgyvendinimo komandas, organizuos tam skirtus renginius bei parengs ir išleis Mokymo Vadovą. Projekto trukmė – dveji metai.

Moterų informacijos centras – visuomeninė Lietuvos organizacija, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – kova su smurtu prieš moteris ir efektyvi pagalba šeiminio smurto aukoms. Ilgametė organizacijos darbo šioje srityje patirtis rodo, kad smurtą patyrusioms moterims reikalinga visokeriopa pagalba – pradedant teisine informacija, psichologine pagalba ir baigiant savarankiško gyvenimo įgūdžių lavinimu. Šis Grundtvig programos projektas kaip tik ir skirtas suteikti šiuolaikiškų savarankiško verslo idėjų ir taip paskatinti pradėti gyvenimą iš naujo.

Skirtingose šalyse atlikti tyrimai rodo, kad šeiminio smurto mastai panašūs visose Europos šalyse. Todėl projekto partnerės – septynių šalių organizacijos – puikiai benedarbiauja besidalydamos patirtimi. O suorganizuoti bendri susitikimai, kurių metu kiekviena šalis pristato įdomius ir netradicinius tekstilės perdirbimo ir antrinio panaudojimo būdus – tampa neįkainojama originalaus verslo idėjų duomenų baze. Ši bazė taps unikaliu ir didelę naudą turinčių praktiniu Mokymo vadovu, kuriuo galės pasinaudoti kiekviena Lietuvos moteris. Mokymo vadovas bus patalpintas Moterų informacijos centro svetainėje www.lygus.lt

Šiuo metu jau įvyko du partnerių susitikimai Graikijoje ir Italijoje. Milane susirinkusiai įvairiatautei moterų grupei buvo pasiūlyta apsilankyti profesinio mokymo centre. Čia rengiamiems drabužių dizaineriams, konstruktoriams ir siuvėjams siūloma kurti ne tik iš naujo audinio, bet ir pasidairyti įdomesnių sprendimų. Seminaro dalyvės pamatė labai įdomių darbų: nuo visai konceptualių, pagamintų iš popieriaus iki labai praktiškų ir dėvimų, bet pasiūtų naudojant senus marškinius ar kitus drabužius. Kelių drabužių siuvimo eigą mokymo centro studentai pademonstravo čia pat.

Seminare dalyvavusios Lietuvos moterys grįžo kupinos idėjų ir noro jomis pasidalinti.

Partnerių susitikimo akimirkos

Projekto partneriai:

Research Centre of Women’s Affairs, Graikija
Bundesverband der Migrantinnen in Deutschland e.V., Vokietija
Associazione Irene, Italija
Federatie van Uit Turkije Afkomstige Vrouwen in Nederland (HTKF), Nyderlandai
Buca evka-1 kadin kültür ve dayanişma derneği evi, Turkija
Day-mer Turkish & Kurdish community centre, Didžioji Britanija.

mic mvg40p

Parašykite komentarą