Pritarta smurto artimoje aplinkoje prevencijos programai

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lietuvos Vyriausybė pritarė 2014-2020 metų gairėms, kuriomis sekant bus organizuojama smurto artimoje aplinkoje prevencija ir pagalbos teikimas nukentėjusiems asmenims.

Statistika rodo, kad smurtas artimoje aplinkoje tebėra opi problema. Smurto artimoje aplinkoje atveju labai svarbu laiku suteikti pagalbą smurtą patyrusiam asmeniui. Nuo 2012 m. specializuotą kompleksinę pagalbą teikia Specializuoti pagalbos centrai (toliau – SPC) visoje Lietuvos teritorijoje.

2013 m. SPC buvo suteikta pagalba beveik 5000 smurtą patyrusių asmenų. Remiantis Valstybine smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014–2020 metų programa, ši veikla ir toliau bus tęsiama.

„Svarbiausias programos tikslas – valstybiniu mastu mažinti smurto artimoje aplinkoje lygį. Ta reikia padidinti visuomenės supratimą apie įvairias smurto apraiškas, jų padarinius ir būtinybę užkirsti kelią smurtui, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui; tobulinti kompleksinės pagalbos teikimo smurtą patyrusiems asmenims mechanizmą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Ji taip pat priminė, smurtą patyrę asmenys neturėtų tylėti, o kreiptis į policiją bei priimti siūlomą Specializuotos pagalbos centrų pagalbą. SPC konsultantai susisieks su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlys pagalbą.

Įgyvendinant programą, bus vykdomos visuomenės švietimas, organizuojami mokymai įvairių sričių specialistams, dirbantiems su smurtą patyrusiaisiais asmenims, teikiama pagalba smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems asmenims, stiprinamas valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, vykdomos smurtinio elgesio keitimo priemonės.

Policijos departamento duomenimis, 2013 metais policija gavo 21 615 pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, 2012 metais buvo užregistruota 18 268 pranešimų. Iš pernai gautų pranešimų dėl daugiau nei 10 tūkst. (46 proc. visų pranešimų) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Ryšių su visuomene skyrius, tel. 266 8122.

Parašykite komentarą