Prezidentės vizitas Gasčiūnuose: atviras pokalbis su smurto aukomis

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Šiandien, rugpjūčio 18 dieną, 13.30 val. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Gasčiūnuose (Joniškio r.), kur dalyvaus kovai su smurtu artimoje aplinkoje skirto projekto „Įkvėpk“ baigiamajame renginyje.

Projekto „Įkvėpk“ organizatoriai aplankė jau 10 regionų, drąsindami smurtą patyrusius žmones, išjudindami vietos bendruomenes, įtraukdami verslą, nevyriausybines organizacijas, savanorius ir vietos savivaldą spręsti įsisenėjusias priklausomybių ir smurto problemas.

Gasčiūnai – paskutinė šio sezono projekto stotelė, kur susitikime su Prezidente bus apibendrinta situacija šalyje, išryškėjusios problemos ir aptarti jų sprendimo būdai. Šalies vadovė susitiks su nuo smurto nukentėjusiomis ir nuo jo išsivadavusiomis moterimis, vietos bendruomene.

Su renginio dalyviais bendraus ir pokyčiams drąsins žinomi šalyje žmonės: laidų vedėjai Zita Kelmickaitė, profesorius Alvydas Unikauskas, muzikantas Jurgis Didžiulis.

Po kampanijos „Už saugią Lietuvą“ skėčiu susivieniję Vilniaus miesto krizių centras, Verslo moterų tinklas bei Lietuvos radijas ir televizija projektui įgyvendinti pasirinko atokiausius, sudėtinga socialine situacija išsiskiriančius šalies miestelius. Juose klesti nedarbas, didelis pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje skaičius, daug kenčiančių nuo priklausomybių ar į socialinės rizikos sąrašus įtrauktų šeimų. Projekto dalyviai apsilankė ir Saviečiuose (Kėdainių r.) – tai buvo pirmasis toks realią pagalbą ir pokyčius atnešęs projektas šiame miestelyje po prieš pusantrų metų įvykusios tragedijos.

Lietuvoje vien pernai užregistruota daugiau nei 66 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, tokių pranešimų kasmet vis daugėja. Nuo smurto kenčia kas trečia Lietuvos moteris. Specialistai sutinka, kad teigiamą poveikį kovoje su smurtu daro specializuotos pagalbos centrai, dirbantys su smurto aukomis. Tačiau ypač svarbu, kad smurtą patiriantis asmuo sulauktų artimųjų, kaimynų, visos bendruomenės pagalbos – būtent aktyvaus bendruomenės palaikymo sunkumus patiriantiems žmonėms trūksta labiausiai.

Informaciją parengė: Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą