Prasideda 16 dienų 2021

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lapkričio 25-oji – tarptautinė smurto prieš moteris panaikinimo diena. Ir šia proga norime pasveikinti visas ir visus tuos, kurie nuolat dirba tam, kad šio smurto neliktų: kolegas iš moterų nevyriausybinių organizacijų, uoliai talkinančius savanorius, supratingus ir aktyvius partnerius iš vyriausybinių institucijų, policijos pareigūnus, socialinius darbuotojus ir visus, kurie tiki, kad bendromis jėgomis įveiksime smurtinius santykius artimoje aplinkoje.

Prieš dešimt metų bendromis jėgomis pavyko pasiekti, kad būtų priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Tai buvo didžiulis žingsnis į priekį, ne tik atskleidęs realesnį smurto artimoje aplinkoje mastą, bet ir tapęs svarbiu kovos įrankiu. Šių metų spalio mėnesį Lietuvos Vyriausybė pritarė šio įstatymo pakeitimams, numatantiems efektyvesnių apsaugos priemonių ir pagalbos mechanizmų smurto aukoms. Jei pavyks pasiekti, kad Įstatymo pakeitimus priims Seimas ir jie įsigalios nuo 2023 metų sausio mėnesio, galėsime džiaugtis dar vienu svarbiu žingsniu į priekį.

Bet abejingoji statistika neleidžia tik džiaugtis pasiekimais. Smurtą artimoje aplinkoje patiria vis dar ketvirtadalis moterų. Vis dar daug jų apie smurtą nepraneša. Vis dar daugybė žmonių mano, kad smurtas gali būti išprovokuotas ar kitaip kaip pateisintas tam tikromis sąlygomis. Vis dar daug žmonių kaltina auką. Ir dar daugiau jų neatpažįsta psichologinės, seksualinės, ekonominės prievartos.  Turime dar daug nuveikti.

Todėl  tą pačią lapkričio 25-ąją visame pasaulyje prasidedančią  16 aktyvumo dienų kampaniją  prieš smurtą prieš moteris paverskime visus metus truksiančia veikla, kurią vainikuos nulinė tolerancija smurtui.

 

 Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516

I; II; III; IV       nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu

II; III; IV          nuo 09:00 iki 17:00

V                      nuo 09:00 iki 16:00

[su_button url=”https://www.specializuotospagalboscentras.lt/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

 

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

Parašykite komentarą