PLAY4 vienos dienos stovyklos jaunimui anatomija

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ramų vasaros rytą būrys jaunuolių rinkosi Vilniaus Sapiegų parke į PLAY4 stovyklą SVEIKŲ SANTYKIŲ ABC.

Pristatome akimirkas, įžvalgas ir daug gerų idėjų kaip kalbėtis su jaunimu lygių galimybių tema!

Grupės lūkesčiai išties buvo aukšti, tačiau paaiškėjo, jog grupėje trūksta vaikinų.

Kokia to priežastis? Galbūt tai temos formuluotė stereotipiškai  atstumia, pokalbiai apie lygias galimybes– ne vyrams.

Nagrinėjant neapykantos kalbos temą – taip pat auditorijoje turi būti daugiau nuomonių!

Mokymų dalyvė iškėlė klausimą ar panašių mokymų ateitis neturėtų būti su vaikinų dauguma auditorijoje! Juk jie yra tie, kurie nevisai supranta mus (merginas), iš vaikinų sklinda daugiau agresijos, būtent jie turi dalyvauti  procesuose, kai kalbame apie lygias galimybes.

Moterų informacijos centras suka galvas jau ne pirmus metus ir kviečia pasidalinti auksine taisykle, kaip vaikinus pritraukti į mūsų klases.

 

Šie mokymai skirti jaunimui. tačiau norime, jog apie smurto lyties pagrindu problemą vaikų ir jaunimo tarpe nuolat girdėtų plačioji visuomenė. Moterų informacijos centras nuolat ieško patrauklių formų ir naujų komunikacijos priemonių kalbant sudėtingomis temomis. Manome, jog visgi pagrindinė priežastis yra lyčių stereotipai. Jie sąmoningai ar nesąmoningai formuojami nuo mažens. Tiek vaikinai, tiek merginos įvairiuose gyvenimo tarpsniuose susiduria su perdėtais lūkesčiais, kurie užkerta kelią moterų ir merginų pasirinkimui siekti karjeros ir mokslo aukštumų, neleidžia vaikinam verkti ir siekti savo svajonių.

Vasaros stovyklos dalyvės atskleidė daugiau situacijų, kurios kartais net komiškai neleidžia būti savimi. Pavyzdžiui, atrado mėnesinį  žurnalą, kuriame kas mėnesį gali rasti bent kelis šimtus dietų tik moterims….

Moterų informacijos centras, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į smurto lyties pagrindu problemą vaikų ir jaunimo tarpe pristato inovatyvią priemonę – kortų žaidimą „Strateginės reakcijos“ . Stalo žaidimą gali žaisti 2-6 žaidėjai (arba 2-6 žaidėjų komandos), jis skirtas jaunimui mokytis bendrauti ir problemas spręsti be neapykantą kurstančios kalbos, vienas kito žeminimo ir diskriminavimo dėl lyties.

Žaidimo esmė – atsakas į įvairias situacijas, puolimą, patyčias – susijusias su diskriminacija lyties pagrindu.

Kviečiame jaunimo grupes, jaunimo pedagogus ir švietėjus domėtis ir žaisti kartu!

 

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Parašykite komentarą