Pilietinė akcija „UŽ MOTERŲ TEISĘ SPRĘSTI PAČIOMS“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kovo 8 d., šeštadienį, 13 val. susirinkime prie Seimo rūmų ir pasakykime Seimo nariams – MOTERYS TURI TEISĘ SPRĘSTI PAČIOS!

Seimo nariai bando atimti esminę moterų teisę spręsti, kaip planuoti šeimą ir kada gimdyti vaikus. Kovo 8-ąją. – Tarptautinę moterų solidarumo dieną – kviečiame visus Lietuvos gyventojus susivienyti ir kartu pasisakyti už Lietuvos moterų teisę spręsti pačioms dėl savo ateities, šeimyninio gyvenimo ir nėštumo.

Planuojamas abortų draudimas nesprendžia problemų – tai tiesus kelias į nelegalių, moterų gyvybėms pavojingų abortų plitimą, savęs žalojimąsi, medicininį abortų turizmą. Abortų Lietuvoje kasmet mažėja ir be draudimo. Tam, kad jų būtų dar mažiau, reikalingos nuoseklios prevencinės priemonės – lytinis švietimas, prieinama kontracepcija, palankios socialinės ir materialinės aplinkos kūrimas šeimai. Užkirsti kelią šiam absurdiškam ir pavojingam įstatymui galime susirinkdami kovo 8 d. ir aiškiai pasisakydami už moters apsisprendimo teisę.

Kviečiame atsinešti vieną ar daugiau vielinių pakabų – tarptautinį nelegalių savadarbių abortų simbolį. Šalyse, kur draudžiami abortai, išlankstytos pakabų vielos tampa mirtinai pavojingų savadarbių abortų įrankiais. Pakabas surinksime ir įteiksime Seimui kartu su jūsų pridėtais rašteliais Seimo nariams bei raginimu pakabas naudoti rūbams kabinti, o ne abortams daryti.

Bendradarbiauti ir dalyvauti šioje pilietinėje akcijoje kviečiamos nevyriausybinės organizacijos, judėjimai bei politinės partijos.

Preliminari akcijos programa:

13:00 – 13:15: Šūkiai ir skanduotės

13:15 – 13:35: Renginio dalyvių pasisakymai, kalbos

13:35 – 13:45: Simbolinė pakabų akcija

13:45 – 14:00: Slemas – socialinės poezijos improvizacijos

Tie, kas tiesiogiai dalyvauti negalės, kviečiami pasirašyti po peticija „Už moterų teisę kontroliuoti savo pačių kūnus”- http://www.laisva.lt/

Kampaniją ir akciją organizuoja Lietuvos piliečių iniciatyva „Už teisę į saugų ir legalų abortą“, padedant Lietuvos žmogaus teisių centrui. Ši iniciatyva nėra susijusi nė su vien politine partija ar politiniu judėjimu.

Kampanija Facebook https://www.facebook.com/events/293045507510333/

PASIRUOŠIMAS AKCIJAI

Vasario 24 – kovo 7 d. atneškite jums nereikalingas vielines pakabas į kavines „Gringo Pub“ ir „Café de Paris“ įmeskite į kavinėse stovinčias pakabų rinkimo dėžes su akcijos simbolika. Į dėžę taip pat galite įmesti savo laišką LR Seimo nariams.

https://www.facebook.com/events/636403516426434/

Už moters laisvę! Už laivę rinktis! Už laisvus žmones! Už laisvą Lietuvą!

Parašykite komentarą