Pasaulyje kasdien kas valandą miršta 33 gimdyvės

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Jungtinės tautos, Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad pasaulyje kasdien kas valandą miršta 33 gimdyvės, 222 mln. moterų vis dar neprieinama kontracepcija, daugėja ŽIV užsikrėtusių moterų, daug ankstyvų mergaičių santuokų, nėštumų ir gimdymų, smurto prieš moteris, neįgyvendinta lyčių lygybė.

Tarptautinės planuotos tėvystės federacija (TPTF) sukūrė lytinės reprodukcinės sveikatos ir teisių ,,Viziją 2020‘‘, kurios tikslas – siekti, kad moterys, vyrai, jaunimas turėtų prieinamą informaciją apie seksualinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises, gautų prieinamas ir kokybiškas reprodukcinės sveikatos paslaugas, asmens seksualumas būtų pripažįstamas kaip natūralus ir vertingas, o diskriminacijai neliktų vietos.

2014 m. gegužės 13 d. daugelyje pasaulio valstybių buvo minima pasaulinio veiksmo diena. Taip buvo išreikštas vienas iš paramos naujajai 2015 m. tarptautinės plėtros programai etapų. Kitu etapu siekiama, kad visa mūsų pažangioji visuomenė susitelktų ir pasirašytų peticiją, skirtą tarptautinės plėtros programos formavimui, kad būtų įgyvendintas pirmasis ,,Vizija 2020‘‘ tikslas – seksualinė reprodukcinė sveikata ir teisės taptų tarptautinės plėtros programos prioritetu.

Kviečiame visus pasirašyti peticiją ir pasisakyti už tai, kad kiekvienas turėtume teisę spręsti, planuoti, būti atsakingais už savo teises ir jų įgyvendinimą, keisti situaciją. Peticijos tekstą lietuvių kalba rasite prisegtuke. Prašome šią informaciją paskleisti plačiau, kad būtų surinkta kuo daugiau parašų.

Peticiją galite pasirašyti paspaudę šią nuorodą: http://idecide.ippf.org/idecide/view/lt-en-ma95.

Daugiau informacijos apie kampaniją ir peticiją galite rasti: http://www.ippf.org/idecide/info.

Peticija lietuvių kalba:

 

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija

Saltoniškių 29, LT-08105, Vilnius

Tel./fax: +37052790319

El.p.: [email protected]

www.tavogyvenimas.lt

Parašykite komentarą