Pasaulinė žvaigždė Mirga Gražinytė-Tyla: svarbu ne lytis, o profesionalumas

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Liepos 29 d. Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyko neabejotinai vienas svarbesnių šios vasaros koncertų. Ne todėl, kad J. Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“ yra puikus kūrinys, o Šv. Kristoforo orkestras, choras „Jauna muzika“ ir solistai – puikiausi atlikėjai. Didžiuma publikos susirinko dėl dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos.

Profesionalumo klausimu

Prieš kelerius metus VŽ „Savaitgaliui“ duotame viename retų interviu, paklausta, kas apskritai yra dirigentas, ji, nusijuokusi ypatingu savo juoku, pasakė: „Vaikystėje važiuodavau pas močiutę prie Lakajų ežero, ji sakydavo: na ką tas dirigentas, tik muses mojuoja.“

Tuomet kalbėjomės apie tai, kad galingųjų dirigentų rikiuotėje – Wilhelmas Furtwangleris, Herbertas von Karajanas, Claudio Abaddo, šių dienų garsieji Ornelo Mutti, Barenboimas, Dudamelis ir t. t. – moterų pavardžių nėra. Mirga tuomet sakė, kad išties pripažintų moterų dirigenčių pasaulyje labai mažai, tačiau ateityje tai turėtų keistis: kai studijavo Grace ir Leipcige, kurse buvo bent kelios merginos, Ciuriche – gal 50%, tačiau, vėlgi, daugelis vyrukų, su kuriais ji mokėsi diriguoti, dabar veikia visai ką kita.

„Man atrodo, kad klausimas, gali moterys diriguoti ar ne, nekyla. Čia įdomesnis profesionalumo, o jį pasiekti turi ir vyrai, ir moterys, klausimas“, – tuomet sakė ji.

Plačiau skaitykite: www.vz.lt

Straipsnio autorė: Beatričė Laurinavičienė “Verslo žinios”

Nuotrauka: D. Matvejevas

Parašykite komentarą