Nebūsi fizike, nes esi tik mergaitė

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Vilnius 2019-05-20

 

Kiek svarbi lytis šiandien tokiose srityse, kaip švietimas ir prieiga prie darbo rinkos?

Nepaisant milžiniškų socialinių pokyčių, kuriuos visuomenė išgyveno pastaraisiais metais, lyčių vaidmens suvokimas ir laukiamas „teisingas“ moterims ir vyrams elgesys ir toliau išlieka ir daro didelę įtaką merginų ir vaikinų studijų ir profesijos pasirinkimui. Šiuos klausimus pastaraisiais metais nagrinėja Moterų informacijos centras kartu su partneriais įgyvendindamas projektą „GENDER-ED: kova su lyčių stereotipais švietime ir profesiniame orientavime“.

Šiame projekte buvo atlikti lyčių stereotipų paplitimo šių šalių švietimo sistemose tyrimai. Pamokų stebėjimas mokyklose, mokytojų bei studentų apklausos parodė kad mokyklose tebėra įsigalėję lyčių stereotipai, o mokytojų rengime lyčių problemoms neskiriamas dėmesys. Dokumentų analizė parodė, kad Švietimo ir mokslo ministro įsakymuose bei šios ministerijos pagrindiniuose ugdymo planuose lyčių lygybės principas integruotas silpnai, vadovėlių analizė patvirtino, kad ir šiuolaikiniuose vadovėliuose išlieka lyčių šališkumas bei stereotipai. Tyrimų pagrindu projekte buvo skurtos kvalifikacijos kėlimo programos mokytojams ir karjeros konsultantams bei informuotumo didinimo seminarų programos mokiniams. Šalies kontekstui adaptuotas mokymų vadovas “LYTIS IR ŠVIETIMAS: Lyčių stereotipai švietime ir profesiniame orientavime“. Projekto metu buvo sukurta ir VU Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centre akredituota mokytojų ir profesijos konsultantų mokymo programa “Lytis ir švietimas: lyčių stereotipai švietime ir profesiniame konsultavime”.

Asociacija Moterų informacijos centras gegužės 21 d. organizuoja baigiamąją konferenciją „Erdvės be stereotipų kūrimas švietime ir profesiniame konsultavime“. Pranešimus pristatys Vilniaus Universiteto lektoriai, lyčių lygybės ekspertai.

 

Programa PDF >> http://bit.ly/2WRXsGB

Vieta: Europos lyčių lygybės institutas, Gedimino pr. 16, Vilnius

Laikas: 13.00 val.

 

Asmuo kontaktams:

Moterų informacijos programų vadovė Rugilė Butkevičiūtė, [email protected]

tel: +370 69299570

Projektą iš dalies remia Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa (2014 – 2020)

Parašykite komentarą