Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2014!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Š. m. balandžio 28 dieną Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas (NLĮF) kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Vilniuje organizavo Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2014, kurių metu apdovanoti labiausiai lygybės ir įvairovės srityje nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos.

DID-268851-642x365

Laureatams buvo įteiktos menininko Viktoro Dailidėno kurtos stiklo statulėlės – stikliniame stačiakampyje pavaizduotas delno įspaudas, simbolizuojantis žmogiškumą, vienybę ir kiekvieno žmogaus unikalumą. Renginį vedė Beata Tiškevič-Hasanova, ceremonijos metu skambėjo atlikėjos Ievos Narkutės ir grupės „Garbanotas bosistas“ muzika.

Asmenys, organizacijos, įvairios iniciatyvos, projektai, idėjos, poelgiai ir veiksmai, prisidėję prie lygybės ir įvairovės sklaidos bei puoselėjimo buvo apdovanoti šiose devyniose kategorijose:

Lyčių lygybės apdovanojimas

MARGARITA JANKAUSKAITĖ

Apdovanojimas skirtas už pagarbos įvairovei, socialinio dialogo skatinimą, diskriminacijos prevenciją, kovą su smurtu prieš moteris, homofobiją, ksenofobiją, rasizmą.

Etno dialogo apdovanojimas

GRUPĖ BIPLAN

Apdovanojimas skirtas už tarpusavio supratimo ir geros valios tarp įvairiausių Lietuvos tautybių skatinimą.

Vaivorykštės apdovanojimas

INFO TV TELEVIZIJA

Apdovanojimas skirtas už socialiai atsakingą sprendimą televizijos eteryje transliuoti asociacijos LGL sukurtą vaizdo klipą „KEISK“, kuris ragina pripažinti visuomenės įvairovę bei pažinti mūsų aplinkoje gyvenančius LGBT* asmenis.

Auksinio amžiaus apdovanojimas

MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS

Apdovanojimas skirtas už aktyvų senjorų įtraukimą į aktyvų mokymąsi visą gyvenimą, dvasinį ir protinį tobulėjimą, orų ir aktyvų gyvenimo tęstinumą.

Įveiktos kliūties apdovanojimas

ŠARŪNAS GRIGALIŪNAS

Apdovanojimas skirtas už socialinį tinklalapioDisabledEnabled“, kurio tikslas padėti neįgaliesiems įveikti kelionėje kylančias kliūtis, ir analogų neturinčio neįgaliųjų vežimėlio priedo sukūrimą.

Religijų įvairovės apdovanojimas

MILDA ALIŠAUSKIENĖ

Apdovanojimas skirtas už aktyvų kvietimą pažinti religines mažumas, o kartu ir savo piliečius, išsilaisvinti nuo baimių, „etikečių klijavimo“ ir skubotų apibendrinimų, puoselėti pasitikėjimu ir tolerancija grindžiamą pilietinę visuomenę.

Metų proveržio apdovanojimas

ŽMOGAUS TEISIŲ PORTALAS „MANO TEISĖS.LT“

Apdovanojimas skirtas už kryptingą darbą propaguojant žmogaus teises, sudarant galimybę nevyriausybinių organizacijų ir pažeidžiamų grupių atstovams inicijuoti viešą žmogaus teisių diskursą.

Metų žurnalisto apdovanojimas

SANDRA VILIMAITĖ

Apdovanojimas skirtas už straipsnius lygybės, tolerancijos, žmogaus teisių bei socialine tematika.

Gyvenimo nuopelnų apdovanojimas

AUŠRINĖ BURNEIKIENĖ

Apdovanojimas skirtas už gyvenimo nuopelnus žmogaus teisių srityje, aktyvius ir iniciatyvius veiksmus skatinant ir puoselėjant lygybės, įvairovės ir tolerancijos idėjas.

 

Renginio nuotraukos

 

Informacija: www.nlif.lt

 

Parašykite komentarą