Moterys į šauktines, vyrai į tėvystės atostogas?

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Politikams prakalbus apie šauktinių tradicijos grąžinimą, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą užplūdo skundai, kad šauktinių pareiga nebus privaloma moterims. Daugiausia dėl to skundėsi vyrai. Vienos moterys tapti šauktinėmis nesiveržia, kol neaišku, kaip tai paveiks jų karjerą, išsilavinimą, padėtį darbo rinkoje. Kitos, priešingai, įsitikinusios, kad dėl vyraujančių stereotipų moterims būtų sunku patekti į kovinius dalinius ar specialiąsias pajėgas – tektų sėdėti prie popierių. Trečios norėtų turėti galimybę atlikti alternatyviąją tarnybą – ne bėgioti miškais su ginklais, bet išmokti panaudoti kitus turimus įgūdžius, jei būtų kviečiamos į visuotinius apmokymus.

„Būtų įdomu, kaip vyrai, kurie mano, kad moterys turi eiti į kariuomenę, atsakytų į klausimą, ar jie sutiktų tuos devynis mėnesius eiti vaiko priežiūros atostogų“, – šyptelėjo „Moterų informacijos centro“ projektų vadovė Rugilė Butkevičiūtė.

Į kariuomenę, organizacijos atstovų nuomone, reikėtų kviesti tiek vaikinus, tiek merginas, prieš tai išsprendus aktualias problemas. „Jei atsirastų lengvatos šauktiniams, pavyzdžiui, stojant į aukštąsias mokyklas, tai jas gautų tik vyrai, o tai jau būtų diskriminacija. Juk pasaulyje šauktinių pareiga nėra naujas dalykas. Mes esame už tai, kad moterys ir vyrai turėtų lygias teises ir pareigas, moterys taip pat būtų šaukiamos atlikti privalomąją karinę tarnybą, tačiau taip pat norime vienodo darbo užmokesčio už vienodą darbą moterims ir vyrams, lygaus atstovavimo politikoje, šeimos ir darbo įsipareigojimų derinime.

Kalbant apie vyrų skundus Lygių galimybių kontrolieriui, galima sakyti, kad vyrai stereotipiškai linkę prisiminti lyčių lygybės nuostatas tada, kai jiems tai paranku. Kartais tenka girdėti – neškit pačios tuos sunkius maišus, stalus, juk lyčių lygybė“, – pastebėjo R. Butkevičiūtė.

Skaitykite daugiau….

Straipsnį parengė: Rugilė Audenienė | Alfa.lt

Parašykite komentarą