„Moterų lyderių akademija“ Kaune sulaukta teigiamų atgarsių

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

2014 m. sausio 11d. Moterų informacijos centras pradėjo įgyvendinti Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programos finansuojamą projektą “Moterų NVO lyderių akademija“ Nr. CH-5-FM-1/81.

Siekiant sustiprinti Moterų Nevyriausybinių organizacijų tinklą Lietuvoje ir palengvinti kasdieninį organizacijos atstovų darbą projekto vyko dvejų modulių mokymai:

  • 3 d. Institucinių NVO gebėjimų stiprinimo mokymai – NVO finansinio savarankiškumo didinimas, marketingas, viešieji ryšiai bei daugelis kitų veiklų susijusių su moterų NVO savireklama ir realizacija. Viso Kauno apskrityje mokymuose dalyvavo 18 dalyvių iš 10 moterų NVO.
  • 3 d. Kūrybinės dirbtuvės: NVO reklamos priemonių kūrimas. Mokymų metu moterų NVO kūrė filmukus apie jų organizaciją. Viso Kauno apskrityje sukurti 8 filmukai apie moterų NVO.

Apie projekto naudą, iššūkius ir ateities vizijas kalbiname Kauno apskrities moterų krizių centro pirmininkės pavaduotoją, projektų koordinatorę – Lina Liegytę bei Kauno moters užimtumo informacijos centro viešųjų ryšių atstovę – Iloną Katiliūtę.

Kodėl nusprendėte dalyvauti šiame projekte?

L.L – Kai tik pamačiau laimėtų projektų sąraše šį jūsų projektą, mane jis labai sudomino, o ypač suintrigavo projekto pavadinimas. Tai pasirodė itin aktualus projektas. Lyderystė yra tokia sritis, kur vis dar yra kur dirbi ir tobulėti, tad manau, jog dar daug mokymų yra reikalingų šia tema.

I.K – Šiais metais KMUIC minės savo dvidešimtmetį, tad kiekviena įgyta patirtis yra ypatingai svarbi. Aš pati čia jau dirbu 20 metų, tad žinau jog mokymai ir nuolatinis tobulėjimas yra tiesiog būtinas dirbant NVO sektoriuje.

Kokią naudą Jums suteikė mokymų metu vykdomi užsiėmimai?

L.L – Naudos yra labai daug, sunku būtų ją išvardinti, ji labai kompleksiška ir įvairiapusė, apimanti marketingo bei viešinimo žinias. Tiesa, man patys įdomiausi buvo paskutiniai mokymai – komercinių pasiūlymų rengimai. Vis dar mintyse dėlioju savo pasiūlymo detales. Dabar tik reikia skirti tam laiko, ir galutinai parengti verslo pasiūlymą (šypsosi).

I.K – Nauda buvo begalinė, pirmiausia, buvo labai svarbu gyvai susitikti savo veiklos partnerius. Taip pat, buvo įdomu pažiūrėti į save iš šalies, taip vadinamu veidrodiniu principu, pamatėme ko per daug, ko per mažai ir ką būtina keisti.

Kokių rezultatų pasiekėte?

L.L – Indikatorių nematavome, tačiau rezultatas tas, jog dabar turime filmuką, galime pristatyti savo veiklą ir tai patalpinti viešojoje erdvėje. Kitas realus rezultatas bus, jei man pavyks sudėlioti verslo pasiūlymą (juokiasi).

I.K – Rezultatai yra labai džiuginantys. Pirma, mūsų užimtumo centras galėjo susitikti su verslo atstovais. Dažniausiai mes su verslo atstovais susitinkame kaip su darbdaviais, o čia susitikome su verslo atstovais, kaip su potencialiais paramos teikėjais, mokytojais ir skatintojais veikti. Taip pat, dėka šio projekto, užmezgėme santykius su Amerikos ambasada.

Kokias mokymu metu įgytas žinias ar produktus naudojate šiuo metu?

L.L – Šiuo metu galime naudoti parengtą filmuką, o kai pakoreguosime komercinį pasiūlymą verslo įmonėms, tuomet pradėsime naudoti ir jį.

I.K –Visi žino, jog kiekvienas viešinimasis kainuoja, ypač kalbant apie informacijos pateikti spaudoje ar internete, mums labai padeda bendradarbiavimas su įvairiomis verslo įmonėmis, kurių dėka vyksta sėkminga renginiu ir projektų informacijos sklaida minėtose terpėse. Taip pat, dėka šio projekto, užmezgėme santykius su Amerikos ambasada.

Jeigu reikėtų įvardinti geriausią mokymų metu pristatytą darbo įrankį, ką įvardintumėte?

L.L – Sunku išskirti vieną, atrodo viskas buvo naudinga. Buvo labai įdomus filmuko kūrimo procesas, nes tai buvo nauja ir dar neišbandyta. Dabar suvokiame kaip tai vyksta, kokie tai yra darbo metodai, tik pats pabandęs įvertini, koks tai yra darbas. Manau, tokie praktiniai užsiėmimai yra patys geriausi.

I.K – Ko gero įvardinčiau asmenybių bendradarbiavimą, tiek mūsų NVO sektoriaus tiek ir verslo pasaulio.

Kalbant apie ateitį, kaip manote, kokių mokymų reikėtų moterų NVO?

L.L – Praktinių mokymų, veiksmo mokymų, turiu omenyje – eiti, veikti. Kalbant konkrečiau, manau viešojo kalbėjimo mokymai būtų naudingi. Būtų gerai išmokti pristatyti savo organizaciją, tikslus ir veiklas. Sužinoti, kaip teisingai atsakyti į konfrontuojančius klausimus. Taip pat, bendravimo su žiniasklaida mokymai būtų labai naudingas dalykas, nes socialinėje srityje dirbantys žmonės ne visada turi retorinių sugebėjimų.

I.K – Informacinių technologijų įvairovės panaudojimas, naujųjų medijų teisingas iškodavimas ir suprantama pateiktis visuomenei. Kuo arčiau internetas bus prie mūsų, tuo lengviau ir patogiau bus visiems rasti bendrą kalbą (šypsosi).

Mokymų Kauno apskrityje akimirkas rasite čia.

Projektą “Moterų NVO lyderių akademija” finansuoja Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

LSBP-logo-300px15

Parašykite komentarą