Š.m. kovo 20 d. Kaune vyko mokymai, skirti moterų NVO bendradarbiavimui su verslu skatinti. Mokymų metu dalyviai turėjo praktinę galimybę parengti komercinį pasiūlymą verslo įmonėms.
Juos vedė patirties ir žinių sukaupusi pranešėjų komanda: „Verslauk“ vykdantysis direktorius Mindaugas Busila ir visiems gerai žinomas keliautojas Šarūnas Savickas.
Mokymų metu dalyviai turėjo praktinę galimybę parengti komercinį pasiūlymą verslo įmonėms.
Daugiau apie NVO galimybes, verslumo skatinimą ir nebijojimą būti kitokiais – interviu su Mindaugu Busila ir Šarūnu Savicku.
Mindaugai, įmonės yra nuolat užverčiamos pasiūlymais dalyvauti įvairiose NVO iniciatyvose, jas paremti, tačiau finansavimą pasiseka gauti tik nedaugeliui nevyriausybinių organizacijų. Kodėl taip yra?
Pirmiausia, nevyriausybinės organizacijos turi žinoti ko ieško, o antra, reikia rasti tam tikrą bendradarbiavimo terpę, kuri būtų abipusiai naudinga tiek verslui tiek ir NVO. Kai atrandama abipusė nauda, tada sudaromas sandėris naudingas abejoms šalims.
NVO reikia išankstinio pasirengimo, prieš kviečiant įmonę bendradarbiauti?
Taip, manau reikia kviesti tas organizacijas kurioms tai galėtų būti įdomu, jeigu tai moterų NVO organizacijos, tegul jos kreipiasi į tas įmones, kurių tikslinė grupė yra moterys. Toks bendrumas, gali sukurti didelę pridėtinę vertę, kuri bus naudinga ir NVO ir verslui.
Kokią naudą verslui teikia bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis?
Verslininkai dažnai važiuoja į NVO renginius, sako kalbas, skaito pranešimus ir visą tai daro nemokamai, tačiau mainais jie gauna didžiulę reklamą ne tik sau, bet ir savo įmonei.
Mokymų metu pabrėžėte, jog labai svarbus yra istorijos kūrimas. Kokią istoriją turi sukurti NVO, kad pritrauktų verslo dėmesį?
Na pirmiausia, NVO turi būti įdomus visuomenei ir verslui. O įdomumas atsiranda iš istorijų, jeigu NVO turi savo sėkmės istoriją, kurią gali papasakoti, tai parodo visos organizacijos sėkmę. Pavyzdžiui, jei įvykdėte kilnių darbų ir turite puikių istorijų – viešinkite jas. Tai NVO ginklas (šypsosi).
Ko dažniausiai nevyriausybinė organizacija prašo iš verslo?
Dažna nevyriausybinė organizacija turi kūrybiškumo trūkumą, nes jos prašo pinigų, bet gi ne tik jų reikia. Žinoma, pinigų visada trūksta, bet reikia į tai pažiūrėti kūrybiškiau, iš kitos pusės. Tarkim, jei norite pasistatyti mokymų centrą, jums reikės plytų, tad eikite pas statybininkus ir prašykite plytų, o kad pastatas iškilų kvieskite savanorius, kurie galėtų padėti statyti.
Šarūnai, kodėl esate čia ir kas jus paskatino pradėti ruošti tokius pranešimus?
Vienas pagrindinių motyvų yra tas, jog pats išbandžiau investicijų pritraukimo būdą, todėl tai man nėra svetima, o ir galimybė pasidalinti savo patirtimi yra maloni.
Geriausiai esate žinomas dėl to, jog apkeliavote pasaulį su 35 litais kišenėje, tačiau, turbūt reikėjo ir daugiau lėšų, kaip jas surinkote?
Kitus pinigus susirinkau rašydamas tinklaraštį, ten aprašiau savo kelionės įvykius ir tikslus, o šalia pateikiau pasiūlymą prisidėti prie mano svajonės įgyvendimo. Žmonės man siuntė pinigus, o aš jiems teikiau paslaugas. Nusifotografuodavau su jų vardu, sukurdavau trumpą filmuką būtent tam kuris prisidėdavo. Vyko mainai.
Nebuvo nejauku prašyti pinigų?
Nebuvo, aš niekieno neprašiau pinigų, tai buvo mainai. Iš vienos vertės, kūriau kitą vertę. Tai tiesiog paslaugą, kurią galima nusipirkti. Manau, tokį mainų principą, NVO turėtų įsisavinti kaip galimybę pradėti abipusiai naudingą bendradarbiavimą su verslu.
Koks būtų jūsų palinkėjimas NVO kurie planuoja bendradarbiauti su verslu?
Linkiu bendradarbiauti su tokiais partneriais, su kuriais norima užmegzti ilgalaikį ryšį. Nesakykite, jog man reikia pinigų – tai banalu. Reikia parodyti savo NVO vertę, būti kūrybingiems ir turėti ką pasiūlyti. Tai, ką turi NVO neturi verslas. Tad reikia išnaudoti šį faktą (šypsosi).
Mokymuose dalyvavo:
Marijampolės apskr. Moterų namai- Krizių centras
VšĮ “Būties jaukuma”
Kauno moterų užimtumo ir informacijos centras
LSKD “GUBOJA”
VšĮ Informacijos ir paramos gausiai šeimai centras
Marijampolės apskrities moters veiklos centras
Kauno apskrities moterų krizių centras
Lietuvos Caritas
VšĮ “Moters pagalba moteriai”
PMVC Kauno paslaugų ir laisvalaikio skyrius “Juozapinė”
Asociacija “Kauno moterų linija”
Moterų informacijos centras
Mokymų akimirkos
https://plus.google.com/photos/114411166497023675015/albums/5994085349957086033?banner=pwa
Projektą “Moterų NVO lyderių akademija” finansuoja Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa