Ministrė A. Pabedinskienė: „Visą reikiamą pagalbą nu smurto nukentėję vaikai ir jų artimieji galės gauti po vienu stogu“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Visos vaikui, nukentėjusiam nuo seksualinio smurto, ir jo artimiesiems reikalingos paslaugos bus sukoncentruotos po vienu stogu, įkūrus specializuotą pagalbos centrą.

„Būtent to – galimybės kiekvienam nukentėjusiam vaikui gauti kompleksinę pagalbą vienoje vietoje – iki šiol trūko. Pagalba nukentėjus nuo seksualinio smurto bus suteikiama visiems Lietuvos vaikams, nepaisant to, ar jie gyvena vaikų globos namuose ar šeimoje“, – specializuotuose mokymuose, skirtuose projektui „Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos pagalbos centro steigimas“, sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Dvi dienas vyksiančius specializuotus mokymus, globojamus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, organizavo projekto vykdytojas – Vaiko ir motinos globos namai „Užuovėja“. Šie įvadiniai mokymai skirti sveikatos priežiūros, socialines ir psichologines paslaugas teikiančių institucijų, teismų ir kitų teisėsaugos įstaigų, vaiko teises užtikrinančių tarnybų specialistams.

Iš viso projekto įgyvendinimo metu bus vykdomi      įvadiniai mokymai, skirti įvairių sričių specialistams dirbantiems su seksualinės prievartos prieš vaikus srityje, taip pat specializuoti mokymai medicinos specialistams, dirbantiems su vaikais ir susiduriantiems su seksualinės prievartos aukomis, psichologams, dalyvaujantiems seksualinės prievartos prieš vaikus tyrime ir teikiantiems pagalbą nukentėjusiems vaikams bei specializuoti mokymai policijos tyrėjams, vykdantiems teisinį tyrimą seksualinės prievartos prieš vaikus atvejais.

Šių mokymų metu bus parengtos specialistų komandos, kurios teiks pagalbą nukentėjusiems vaikams ir jų gyvenamoje vietoje.

Projektas bus įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Lietuvos biudžeto lėšomis kartu su partneriu – Islandijos vyriausybine vaiko teisių apsaugos agentūra „Barnaverndarstofa“. Būtent Islandijoje tokia specializuotos pagalbos centro, vadinamojo vaiko namo, koncepcija sėkmingai gyvuoja jau 18 metų.

Projektui „Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos pagalbos centro steigimas“ įgyvendinti iš viso skirta beveik 868,9 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos yšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 4258.

Parašykite komentarą