Lyčių lygybės sprendimų priėmimo srityje moterys dar gali laukti 50 metų

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

„Šį mėnesį vyks Europos Parlamento rinkimai. Tikimės, kad rinkėjai pasinaudos galimybe ir padės sumažinti šią didžiulę atskirtį. Daugiau moterų Parlamente galėtų prisidėti prie teigiamų pokyčių“, – teigia Europos lyčių lygybės (EIGE) instituto direktorė Virginija Langbakk.

Nors praėjo daugiau nei 50 metų nuo lyčių lygybės politikos įgyvendinimo Europos Sąjungoje pradžios, vyrų ir moterų lygybė nėra užtikrinta. Didžiausias atotrūkis tarp lyčių ES pastebimas galios srityje: įmonių valdybose ir politinėse struktūrose moterys sudaro nedidelę dalį narių.

Lyčių nelygybė pastebima ir Europos Parlamente – čia moterys sudaro vos daugiau nei trečdalį narių (36 proc.). Panašus ir Lietuvos atstovų santykis Parlamente – iš 12 narių tik 4 yra moterys. Europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės manymu, politikoje dalyvauja mažai moterų, tačiau jų vaidmuo yra labai svarbus.

„Nors Europos Parlamente moterys sudaro tik trečdalį narių, savo aktyvumu mes neabejotinai lenkiame vyrus. Kuo daugiau moterų bus politikoje, tuo daugiau pasaulyje bus taikos, tolerancijos, humanizmo, teisingumo, daugiau dėmesio bus skiriama šeimai, vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir visiems, kuriems reikia mūsų globos bei paramos. Politika taps skaidresnė ir atsakingesnė“, – įsitikinusi V. Blinkevičiūtė.

Didžiausia lyčių nelygybė jaučiama tarp vyrų ir moterų pasiskirstymo didžiųjų įmonių valdybose – čia ES vidurkis siekia tik 23.3 balo. V. Langbakk manymu, situaciją galėtų įvairios iniciatyvos, kurias jau įgyvendina Europos Komisija.

Vilniuje įsikūręs EIGE institutas remia ES ir jos valstybių narių pastangas skatinti lyčių lygybę, kovoti su diskriminacija ir didinti supratimą apie lyčių lygybę. Gegužės 9 d., Europos dienos proga institute vyks atvirų durų diena, kurios metu lankytojai galės apsilankyti instituto bibliotekoje ir plačiau susipažinti su EIGE veikla.

Lyčių lygybės indekso rezultatai: http://eige.europa.eu/content/activities/gender-equality-index

Lietuvos rodikliai srityje „Galia“: http://eige.europa.eu/content/gender-equality-index#/domain/power?country=LT

Sekite EIGE naujienas „Twitter“ puslapyje: @eurogender

Daugiau informacijos: Kristina Mažeikaitė, Gravitas Partners, [email protected], Mob: +370 685 25281

Parašykite komentarą