Lietuvos žmonės dalijasi savo geraisiais pavyzdžiais

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Prieš savaitę startavusi nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“ įsibėgėja. Kampanijos interneto svetainėje Lietuvos žmonės vis aktyviau dalijasi iniciatyvomis, padedančiomis mažinti smurtą ir patyčias, žalingas priklausomybes, savižudybes ir ne šeimose augančių vaikų skaičių.

Jau pačią pirmąją kampanijos dieną atsiliepė vasarą vaikų stovyklas organizuojanti įmonė UAB Sveikatos centras „Energetikas“ su pasiūlymu vasaros atostogas padovanoti ir vaikams iš globos namų. Jų dėka birželio mėnesį pirmieji vaikai iš šeimynų ir globos namų vyks prie jūros. 10 dienų truksiančioje stovykloje vaikai ilsėsis, žais ir vyks į ekskursijas.

Šiandien startavo ir iki gegužės 1 dienos vyks Vilniaus Gedimino „Rotary“ klubo organizuojama socialinė akcija visoje Lietuvoje „Stebuklinga kava“. Visi, akcijos draugų kavinėse nusipirkę kavos, prisidės prie socialinės programos „Big Brothers Big Sisters“. Per šią akciją surinktos lėšos padės vaikams, patiriantiems emocinių sunkumų surasti draugą.

Kaune organizuojamo projekto „Trys dalykai, dėl kurių esu laimingas“ misija – mažinti savižudybių skaičių Lietuvoje. Projekto komanda bendrauja ir išklauso tuos žmones, kuriems reikia patarimo, nuoširdaus pokalbio ar psichologo pagalbos.

Molėtuose įkurti vaikų savarankiško gyvenimo namai priima į krizę patekusias šeimas. Taip mažinama vaikų atskirties nuo biologinių tėvų rizika, o tėvams sudaromos sąlygos gauti socialines paslaugas. Tėvams ar vaikams, patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, teikiama psichologo pagalba, socialinis darbuotojas moko pozityviosios tėvystės, buities ruošos įgūdžių, konsultuoja ieškant darbo ir būsto, tarpininkauja atliekant teisinius veiksmus.

Siekdama mažinti priklausomybes, muzikos studija „Rynvaidės menai“ iš Grigiškių taip pat nusprendė skirti dėmesį socialinei veiklai. Jau daugelį metų čia organizuojamas renginys „Priklausomybėms – NE! Mes už grojantį, dainuojantį jaunimą“. Taip skatinamas vaikų ir jaunuolių socialinis solidarumas ir pilietinis, tautinis aktyvumas. Kartą per savaitę vyksta nemokamos pamokos vaikams ir jaunuoliams iš nepasiturinčių šeimų.

Fizinį iššūkį metė ir prie akcijos prisijungė aistringas bėgikas mėgėjas Nerijus Buivydas. Jis bandys pasiekti tai, kas, rodos, neįmanoma – per 20 dienų nubėgti 20 maratonų, aplankant 20 mokyklų. Šios kelionės tikslas – noras padėti savo šaliai, atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad vaikai mokyklose nesijaučia gerai, surinkti vaikų mintis, ko trūksta, kad jie savo mokykloje jaustųsi laimingesni. Bėgimas startuos gegužės 13 dieną ir baigsis birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Vienas gerųjų pavyzdžių, padedančių keisti visuomenės požiūrį į negalią turinčius žmones ir sudaryti sąlygas jiems gyventi visavertį gyvenimą, yra labdaros projektas „Lietuvių liaudies pasakos“. Projekto metu išleista kompaktinė plokštelė, o surinktas lėšas planuojama skirti VšĮ Baltijos ugdymo centras, steigiančiai mokyklą, pritaikytą negalią turintiems vaikams. Vienas šio centro įkūrėjų yra neįgalus verslininkas Justas Džiugelis.

Iniciatyvų registraciją ir visus geruosius pavyzdžius rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt.

Savo idėjas galite skelbti interneto puslapyje arba socialinėje paskyroje

Facebook www.facebook.com/uzsaugialietuva naudodami žymą #UžSaugiąLietuvą.

Parašykite komentarą