Lietuvos moterų nevyriausybinėms organizacijoms naujos žinios ir darbo įrankiai

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

2014 m. sausio 11d. Moterų informacijos centras pradėjo įgyvendinti Šveicarijos programos Lietuvoje finansuojamą projektą “Moterų NVO lyderių akademija“, kuriuo  siekiama sustiprinti Moterų Nevyriausybinių organizacijų tinklą Lietuvoje ir palengvinti kasdienį organizacijos narių darbą.

Projekto metu buvo sukurta moterų NVO duomenų bazė, kurioje užsiregistravo net 85 nevyriausybinės organizacijos, aktyviai dalyvaujančios moterų teisių gynime. Ši Lietuvoje analogų neturinti duomenų bazė leidžia operatyviai surasti reikiamus partnerius Lietuvoje bei padeda užsienio organizacijoms ieškoti naujų partnerių iš Lietuvos.

Viena didžiausių NVO sektoriaus problemų Lietuvoje – finansinių lėšų trūkumas. Projekto įgyvendintojai sukūrė pirmąją Lietuvoje nemokamą fondų remiančių moterų NVO duomenų bazę, kurioje visos organizacijos gali rasti informaciją apie fondus teikiančius paramą NVO sektoriui. Fondų duomenų bazėje galima rasti informaciją apie nacionalinius, ES ir tarptautinius bei privačius fondus. Ši bazė padės spręsti NVO finansavimo problemą.

Projekte dalyvavo net 82 dalyviai iš 44 moterų NVO Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Kauno ir Vilniaus apskričių. Dalyviai dalyvavo dviejų modulių mokymuose:
3 d. “Institucinių NVO gebėjimų stiprinimo“ modulyje NVO atstovai mokėsi marketingo ir finansinių šaltinių pritraukimo paslapčių. 3 d. “Kūrybinės dirbtuvės: NVO reklamos priemonių kūrimas“ buvo sukurti net 39 moterų NVO pristatantys trumpi video.

Du modulius išklausę aktyviausi projekto dalyviai turėjo išskirtinę galimybę susikurti savo organizacijos komercinį pasiūlymą, kuris padėtų bendradarbiaujant su verslo įmonėmis.

Apie projekto naudą, iššūkius ir ateities vizijas kalbiname Kauno apskrities moterų krizių centro pirmininkės pavaduotoją, projektų koordinatorę – Lina Liegytę bei Kauno moters užimtumo informacijos centro (KMUIC) viešųjų ryšių atstovę – Iloną Katiliūtę.

Kodėl nusprendėte dalyvauti šiame projekte?

L.L – Kai tik pamačiau laimėtų projektų sąraše šį projektą, mane jis labai sudomino, o ypač suintrigavo projekto pavadinimas. Tai pasirodė itin aktualus projektas. Lyderystė yra tokia sritis, kur vis dar yra kur tobulėti, tad manau, jog dar daug mokymų reikia šia tema.

I.K – Šiais metais KMUIC minės savo dvidešimtmetį, tad kiekviena įgyta patirtis yra ypatingai svarbi. Aš pati čia jau dirbu 20 metų, tad žinau jog mokymai ir nuolatinis tobulėjimas yra tiesiog būtini dirbant NVO sektoriuje.

Kokią naudą Jums suteikė mokymai?

L.L – Naudos yra labai daug, sunku būtų ją išvardinti, ji labai kompleksiška ir įvairiapusė, apimanti marketingo bei viešinimo žinias. Tiesa, man patys įdomiausi buvo paskutiniai mokymai –  komercinių pasiūlymų rengimai. Vis dar mintyse dėlioju savo pasiūlymo detales. Dabar tik reikia skirti tam laiko, ir galutinai parengti verslo pasiūlymą (šypsosi).

I.K – Nauda buvo begalinė, pirmiausia, buvo labai svarbu gyvai sutikti savo veiklos partnerius. Taip pat, buvo įdomu pažiūrėti į save iš šalies, taip vadinamu veidrodiniu principu, pamatėme ko per daug, ko per mažai ir ką būtina keisti.

Kokių rezultatų pasiekėte? 

L.L – Tai, jog dabar turime filmuką, galime pristatyti savo veiklą ir tai patalpinti viešojoje erdvėje – jau puikus rezultatas. Kitas realus rezultatas bus, jei man pavyks sudėlioti verslo pasiūlymą (juokiasi).

I.K – Rezultatai labai džiuginantys. Pirma, mūsų užimtumo centras galėjo susitikti su verslo atstovais. Dažniausiai mes su verslo atstovais susitinkame kaip su darbdaviais, o čia susitikome su verslo atstovais, kaip su potencialiais paramos teikėjais, mokytojais ir skatintojais veikti. Taip pat, šio projekto dėka, užmezgėme santykius su Amerikos ambasada.

Kokias mokymu metu įgytas žinias ar produktus naudojate šiuo metu?

L.L – Šiuo metu galime naudoti parengtą filmuką, o kai pakoreguosime komercinį pasiūlymą verslo įmonėms, tuomet pradėsime naudoti ir jį.

I.K –Visi žino, jog kiekvienas viešinimasis kainuoja, ypač kalbant apie informacijos pateikimą spaudoje ar internete. Mums labai padeda bendradarbiavimas su įvairiomis verslo įmonėmis, kurių dėka vyksta sėkminga renginiu ir projektų informacijos sklaida minėtose terpėse.

Jeigu reikėtų įvardinti geriausią mokymų metu pristatytą darbo įrankį, kas tai būtų? 

L.L – Sunku išskirti vieną, atrodo viskas buvo naudinga. Buvo labai įdomus filmuko kūrimo procesas, nes tai buvo nauja ir dar neišbandyta. Dabar suvokiame kaip tai vyksta, kokie  darbo metodai – tik pats pabandęs įvertini, koks tai darbas. Manau, tokie praktiniai užsiėmimai yra patys geriausi.

I.K  – Ko gero įvardinčiau asmenybių bendradarbiavimą, tiek mūsų NVO sektoriaus tiek ir verslo pasaulio.

Kalbant apie ateitį, kaip manote, kokių mokymų reikėtų moterų NVO?

L.L – Praktinių mokymų, veiksmo mokymų, turiu omenyje –  eiti, veikti. Kalbant konkrečiau, manau viešojo kalbėjimo mokymai būtų naudingi. Būtų gerai išmokti pristatyti savo organizaciją, tikslus ir veiklas. Sužinoti, kaip teisingai atsakyti į provokuojančius klausimus. Taip pat būtų labai naudingi bendravimo su žiniasklaida mokymai, nes socialinėje srityje dirbantys žmonės ne visada turi retorinių gebėjimų.

I.K  – Informacinių technologijų įvairovės panaudojimas, naujųjų medijų teisingas iškodavimas ir suprantama pateiktis visuomenei. Kuo arčiau internetas bus prie mūsų, tuo lengviau ir patogiau bus visiems rasti bendrą kalbą (šypsosi).

Projektą „Moterų NVO lyderių akademija“ Nr. CH-5-FM-1/81 finansuoja Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa.

                                                                                     

Parašykite komentarą