Lietuvos moksleivių veikla internete: nuo pažinčių su nepažįstamaisiais iki patyčių uždarose grupėse

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Straipsnį parengė Rugilė Audenienė | Alfa.lt

Lietuvos moksleiviai socialiniuose tinkluose turi nepažįstamų draugų, su kuriais mielai susitiktų, bet nežino, kaip apsaugoti savo privatumą ir apsiginti nuo patyčių. Jos čia plinta akimirksniu – kuriamos uždaros „Facebook“ grupės tyčiotis iš naujokų, keliamos pašiepiančios nuotraukos.

Nori turėti kuo daugiau „Facebook“ draugų

Vaikai Lietuvoje vidutiniškai internetu pradeda naudotis nuo 9 metų amžiaus. Jaunimas socialiniuose tinkluose praleidžia daugiau nei 3–4 val. per dieną, tačiau 80 proc. moksleivių trūksta žinių apie saugumą elektroninėje erdvėje ir kaip reaguoti į patyčias, kurios čia plinta žaibišku greičiu, vienu „patinka“ mygtuko paspaudimu.

Rugilė Butkevičiūtė, Moterų informacijos centro projektų vadovė, vedanti mokymus apie smurtą, patyčias elektroninėje erdvėje Alfa.lt pasakojo, kad ji ir kolegos, pabendravę su 400 moksleivių, pastebėjo, kad beveik visi socialiniuose tinkluose turi draugų, kurių nepažįsta. Ir daugelis nustemba išgirdę, kad socialiniuose tinkluose galima pačiam keisti privatumo nustatymus, reikėtų atidžiau skelbti nuotraukas iš paaugliškų kvailiojimų, nes net ir jas ištrynus negalėsi būti tikras, kad ši informacija internete nepaliks pėdsakų. Skaitykite daugiau 

Nuotraukos ir straipsnis naujienų portalo alfa.lt

 

Parašykite komentarą