Laba diena, jums skambina iš specializuoto pagalbos centro!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kas trečia moteris moteris yra patyrusi smurtą. Šis statistiniais duomenimis ir apklausomis paremtas teiginys toks baisus, kad daug kas net nenori jo suvokti, manydami, jog problema egzistuoja kažkur kitur, o visa pažįstama aplinka patenka į tuos laiminguosius du trečdalius. Tačiau toks mąstymas – tik saviapgaulė. Smurtas egzistuoja visuose socialiniuose sluoksniuose ir visose aplinkose. Geriausiai tai žino specializuotų pagalbos centrų  (SPC) darbuotojai į kuriuos kreipiasi smurtą patiriančios aukos.

Moterų informacijos centro – organizacijos, kuri atlieka ir SPC funkcijas, psichologė Ilona Butautienė sako, kad pagalbos dažniau ieško vidutinio sluoksnio atstovės – jos dažniau yra labiau motyvuotos keisti esamą padėtį ir nesitaikstyti su smurtu. Ir jos dažniau ieško palaikymo pačios. Tačiau to palaikymo, kaip ir konkrečios pagalbos, informacijos ir teisinių konsultacijų reikia kiekvienai smurtą patiriančiai aukai.

Pasak psichologės net neįmanoma pagal svarbą išskirti, kuri SPC teikiama pagalba yra svarbesnė: psichologinė, teisinė ar informacinė – jos visos susijusios. Tačiau tiesiog neįsivaizduojama, kaip pagalbos centras galėtų apsieiti be psichologo – nerimas, gėda, abejonės dėl savo veiksmų, dėl ateities, dėl saves ir vaikų – vos kelios problemos iš gausybės, kurias patiria kiekviena smurto auka. Jei niekas nepadeda su jomis susidoroti – būna, išprovokuoja ir pačius blogiausius sprendimus – savižudybę.

Svarbiausia žinia, kurią psicologė Ilona Butautienė nori skleisti – tai, kad jokiu būdu negalima tylėti, negalima atlaidžiauti smurtautojui, reikia, privalu ieškoti pagalbos ir palaikymo.

Ir nereikia laukti, kol jums paskambins SPC darbuotojai, gave kontaktus iš policijos, pranešusios apie smurtinį įvykį. Tai jau kritinė situacija, nelaukime, kol tokia nutiks. Specializuotų pagalbos centrų darbuotojai yra pasirengę padėti čia ir dabar.

Moterų informacijos centras. Tel.: 8 5 262 9003, el.p. [email protected]

Projektą „Veikime kartu“ įgyvendina Asociacija Moterų informacijos centras, projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Untitled

Parašykite komentarą