Kražių tragedija

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Skaitydami žiniasklaidoje apie šiurpias tragedijas, nutikusias kitose šalyse – žudynes Norvegijos saloje, pasikartojančius įvykius JAV, Filipinuose, Čekijoje ir net Vokietijoje –  ne tik gedime kartu su artimųjų netekties skausmą išgyvenančiais aukų artimaisiais, bet ir svarstome apie priežastis, kurios leido šioms tragedijoms atsirasti. Pernelyg laisva ginklų kontrolė, auklėjimo klaidos, nestabilios psichikos žmonių priežiūra ir dar daugybė versijų diskutuojama socialiniuose tinkluose, spaudoje ir per televiziją. Prisipažinkime, tuo pačiu pasidžiaugiant, kad Lietuvoje nieko panašaus nėra.

Trečiadienį Kražių tragedija susprogdino ilgą laiką besitvenkusį pūlinį.  Žiaurus nusikaltimas ir nužudytos keturios moterys atvėrė ir Lietuvos problemas: smurtas, alkoholizmas, vienišų žmonių saugumas –  keli akcentai apie kuriuos jau dabar šneka atsakingi pareigūnai.

Visuomeninė organizacija Moterų informacijos centras reiškia gilią užuojautą Kražių aukų artimiesiems ir skatina imtis veiksmų, kad tokios tragedijos niekada daugiau nepasikartotų. Savo ruožtu norime atkreipti dėmesį į dar vieną labai įsisenėjusią problemą – socialinių darbuotojų saugumą. Puikiai žinome, kad socialinėmis darbuotojomis dirba daugiausiai moterys ir kad jos nuolat lanko ne tik garbaus amžiaus pagalbos reikalingus žmones, bet ir vyksta į socialinės rizikos šeimas, kur susiduria su smurtu artimoje aplinkoje.  Turime suteikti joms galimybę prireikus  skubiai sulaukti  deramos pagalbos. Tokia priemonė šį trečiadienį būtų išgelbėjusi bent vieną gyvybę.

Susiję straipsniai spaudoje:

Teisme Kražių skerdiku pramintas Rimantas Bekintis atrodo palūžęs

Parašykite komentarą