Klaipėdos jaunimas mokėsi būti saugūs internete

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Š.m. kovo 31 d. – balandžio 3 d. Klaipėdos rajono švietimo centre vyko mokymai moksleiviams „LOG IN – saugumas man patinka“. Per 4 dienas mokymuose aktyviai dalyvavo net 162 Klaipėdos rajono moksleiviai iš 8 mokyklų.

Mokymus vedė Moterų informacijos centro lektorė Rugilė Butkevičiūtė ir socialinės reklamos agentūros Nbranded atstovė Kamilė Butkevičiūtė. Mokymų metu moksleiviai buvo supažindinti ir diskutavo apie lyčių lygybę, stereotipų įtaką paauglių gyvenimui ir profesijos pasirinkimui, smurtą santykiuose tarp paauglių, patyčias mokykloje ir elektroninėje erdvėje, saugumą socialiniuose tinkluose. Mokymų metu mokiniai buvo mokomi, kaip reikia saugiai elgtis Facebook ir kituose socialiniuose tinkluose, dalyvavo praktinėse užduotyse ir kūrė kovos su patyčiomis savo mokykloje planus.

Anot lektorių, norint veiksmingai kovoti su patyčiomis reikalingi kompleksiniai veiksmai mokyklose: seminarai apie saugumą socialiniuose tinkluose ir patyčias moksleiviams, mokytojams, socialiniams pedagogams ir tėvams, įvairios socialinės akcijos mokykloje skatinančios nepakantumą tiek tiesioginėms tiek elektroninėms patyčioms. Moksleivių nuomone, mokyklose taip pat reikėtų vykdyti daugiau veiklų, kurių metu kiekviena klasė galėtų įsitraukti į įvairius žaidimus skatinančius vienas kito pažinimą ir draugišką elgesį.

Mokymus Klaipėdos rajone iniciavo Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė, kuri pakvietė lektorius atvykti į savo centrą bei maloniai prisidėjo prie sėkmingo mokymų įgyvendinimo.

LOG IN projekto tikslas – mažinti smurtą lyties pagrindu, skatinant jaunimą atsakingai naudotis socialiniais tinklais, vengti patyčių elektroninėje erdvėje.

Mokymuose dalyvavo 7 – 10 kl. moksleiviai iš Agluonėnų ir Kranto pagrindinių mokyklų, Andriejavo pagrindinės mokyklos, Minijos progimnazijos, Priekulės I.Simonaitytės ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų, Dovilų ir Lapių pagrindinių mokyklų.

Mokymai vyko pagal Moterų informacijos centro Lietuvoje įgyvendinamą ir DAPHNE III programos remiamą tarptautinį projektą „LOG IN – saugumas man patinka“.

Mokymų akimirkos:

https://plus.google.com/photos/114411166497023675015/albums/5998421242245934081?banner=pwa

Daugiau apie projektą:

www.lygus.lt/login

Parašykite komentarą