Išgerk ir atsipalaiduok!

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ar esat susidūrę su tokiais atvejais kuomet, tarkim, vakarėlyje ar panašiai, poros būna išgeria ir po to pasakoja- nebūčiau ten gėrus ar gėręs, tai nebūčiau ten taip pasielgę, tą daręs, ką dariau ar bučiavęsis su kažkuo ar dar panašiai, jei būčiau blaivus ar blaivi?

– Yra buvę atvejų, kad vaikinas prisipažįsta merginai, kad jisai ją myli, kai buvo išgėręs, o kitą dieną tiesiog pasako aš buvau girtas.

– Gal tiesiog pridėti, tai čia tiesiog tokia idėja, kad žmonės visąlaik daro dalykus kai nu.. Išgėrę ten visokių crazy dalykų pridaro, žodžiu, nes jie pridaro tai, tokių dalykų, kurių nedrįsta padaryt neišgėrę.

– Kaip sakoma – ant drąsos paima.

– Jo, tiesiog žiauriai faina yra išsiugdyti, nu kaip, nu gerai.. išsiugdyti drąsą ir daryti dalykus, kai net nesi išgėręs. Tu gali atsipalaiduoti neišgėręs ir nu daug geriau nei išgėręs.

alkoholis yra naudojamas kaip vienas iš pagrindinių dalykų apsvaiginti žmogų ir juo pasinaudoti.

Čia vienas dalykas ką aš irgi noriu būtinai pasakyti ir užakcentuoti, kad nežinau kaip dabar, bet ateity gali būti įvairių situacijų, kuomet tarkime, mes visgi vartojame alkoholį ir kitas psichotropines medžiagas, jeigu mes kalbame apie romantinius santykius arba apie, galbūt tu nebuvai poroje ar nedraugavai, bet vakarėlio metu su kuo nors susipažinai ir jeigu tas žmogus, ar tai būtų vaikinas, ar mergina, kažką darė, pavyzdžiui prieš tavo valią, kuomet tu buvai išgėrusi ar išgėręs ir kitą rytą atsikėlus gali apnikti mintys, kad aš visgi gėriau ir todėl man taip ir atsitiko, pabučiavo ar ką, nes išgėriau, aš ėjau į tą vakarėlį, bet tu jautiesi, kad nu tu to nenorėjai, bet tu niekam nenori sakyti, nes nu tau atrodo aš buvau išgėrus ar išgėręs, man taip ir turėjo atsitikti ir gal net kartais būna, kad šeimos nariai pasako, kad jeigu.. arba draugai, jeigu būtum išgėrus/išgėręs, tai čia tavo kaltė.

Tai labai svarbu tiesiog, jeigu ateity susidursit su tokiomis situacijoms ar draugai susidurs, kad pasakyti, kad nesvarbu ar tu buvai išgėręs, jeigu tu nenorėjai, tai kitas žmogus padarė tau taip, o ne dėl tavęs taip atsitiko, nes nu tas labai svarbu ir mes susiduriam su nemažai kur ir jaunuoliai, nu tarkim, aš buvau girtas, bet nu jaučiuosi žiauriai šūdinai ir, kad manim pasinaudojo, bet nu tu tarsi niekam negali pasakyt, nes atrodo žmonės tave kaltins tiesiog, tai va uždėti akcentą, kad nu taip neturėtų būti ir žmonės tikrai.

Šiaip tarp kitko alkoholis yra naudojamas kaip vienas iš pagrindinių dalykų apsvaiginti žmogų ir juo pasinaudoti. Tai net ne narkotikai, o tiesiog alkoholis kuomet yra siūloma ir taip tarsi netyčia nu tai dar vieną išgerk, juk faina, dar vieną išgerk. Tada, kai pamatai, kad žmogus savęs nekontroliuoja, tada tu su juo gali daryti tai ką tu nori.

– Arba turėt saiką tą ir žinot savo ribas kada tu gali..

Jo, bet net ir visąlaik sakau, kad tu turėtum teisę turėti net jeigu tu esi visiškai girta arba girtas ir voliojiesi ant žemės, kad tai vis tiek, ta prasme, net tokiu būdu, net nuogas, net tokiu būdu žmogus kitas prie tavęs negali eiti, nes mes tada dažnai girdim, pavyzdžiui, penkiais gėrimais mažiau arba dviem alaus buteliais mažiau.. jo, bet tau nereikėjo daryti to, ką tu man padarei, ar ne.. Mano atsakomybė yra, kad okay, aš buvau išgėręs man gal bloga rytoj ar nu, bet kad tas žmogus, kuris taip darė, tai yra jo kaltė. Iš principo va tą va labai aiškiai žinot, kad ne tavo kaltė, nu aišku prisigėrei, prisigėrei, apsivartojai, apsivartojai nu nėra tas gerai, nerekomenduojama, bet net ir tokioj būsenoj prie tavęs niekas negali lįsti.

– Pasinaudojimas ta tavo situacija…

Jo, jo ir jeigu sako, kad aš buvau išgėręs, žinai, tik kai išsiblaivo vaikinas ar mergina ir sako sorry daugiau taip niekada nedarysiu, bet čia supranti aš buvau išgėręs ir jokio skirtumo ar buvai ir kokia tu buvai, tai yra nepateisinama ir, kad tu blaivas to nedarai ar vaikinas, ar mergina, vėlgi, tai nėra pateisinimas, nes dažnai būna aš va išgeriu ir prarandu kontrolę, sužverėju.

#KaipAtpažintiSmurtą kampanija yra projekto „Mes saugūs bendruomenėje“, finansuojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis, dalis.

Podkastą ruošė MIC eksperčių komanda ir savanorė Emilija.

Parašykite komentarą