Femicido aukoms pagerbti – meno kūrinys

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Britų dailininkė Henny Beumont  šių metų spalio mėnesį pristatys 118 portretų ciklą, skirtą atminti femicido aukas, pranešė bbc.com (Henny Beaumont: Painting the female victims of violence – BBC News).

Jungtinėjė Karalystėje 118 moterų buvo nužudytos vyrų  nuo 2020 m.  kovo 11 dienos iki 2021 metų kovo 11 dienos. Dailininkė sako, kad žmonės turi žinoti, kad šios aukos nėra „tik vardai“. Kūrinio idėja Henny Beumont gimė, kai šiais metais  Tarptautinės moterų dienos proga Jungtinės Karalystės parlamento narė Jess Philips, pagerbdama femicido aukas, skaitė jų pavardes. „Vienintelis vardas, kurį žinojau, buvo Sarah Everard“, – sakė menininkė tuomet suvokusi, kad privalo padaryti šias moteris matomas. (Sarah Everard šiurpi istorija šiais metais nuskambėjo ne tik JK, bet ir visame pasaulyje – jauną moterį 2021 metų kovo mėnesį nužudė policininkas).

Dailininkė projektą daro kartu su JK moterų nevyriausybine organizacija Centre for Women‘s Justice and Femicide Census. „Aš tapau jas su didele meile ir rūpesčiu, taip, kaip jas norėtų matyti artimieji“, – sako Henny. Aukų giminėms bus padovanoti portretų originalai.

Menininkė sako, nemananti, kad tokiu būdu pavyks sustabdyti smurtą artimoje aplinkoje ir baisiausią jo pasekmę – moters žūtį, tačiau tai yra jos galimybė bent jau atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad kiekviena auka yra konkretus žmogus, kurio gyvenimas buvo staiga nutrauktas.  Henny Beumont tikisi, kad portretų ciklas padės  surinkti lėšų veikloms, kurios kovoja su smurtu artimoje aplinkoje.

Organizacijos Centre for Women‘s Justice and Femicide Census  duomenimis, per 10 metų nuo 2008 iki 2019 metu Jungtinėje Karalystėje femicido aukomis tapo 1425 moterys.

 

Pagalba patyrusiems smurtą:

Telefonu 8 700 55516 I; II; III; IV nuo 09:00 iki 17:00

Tiesioginio internetinio pokalbio (LiveChat) metu II; III; IV; nuo 09:00 iki 17:00  V nuo 09:00 iki 16:00

[su_button url=”http://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]SKPC kontaktai Lietuvoje[/su_button]

[su_button url=”http://www.lygus.lt/spc-kontaktai/” target=”blank” style=”flat” background=”#88b2a9″ size=”6″]specializuotospagalboscentras.lt[/su_button]

Šis straipsnis yra projekto  „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras  kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras.

Parašykite komentarą