Europos lyčių lygybės institute diskusija „Mes už moterų teises!”

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kovo 8-ąją švenčiame Tarptautinę moters dieną. Dovanojame gėles ir šypsenas, tačiau su kuo iš tikrųjų susiduria šiuolaikinė moteris?

Moterų informacijos centras atkreipia dėmesį į moters padėtį mūsų visuomenėje ir įvardija kai kurias aktualias problemas, kaip:

  • Smurtas prieš moteris

Net 8 proc. visų 18–74 metų moterų Europos Sąjungoje patiria fizinį arba seksualinį smurtą. (Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros (FRA) tyrimo duomenimis)

  • Dar negirdėta Lietuvoje prekybos žmonėmis forma – moterų išnaudojimas darbui namuose

Su šia problema daugiau susiduria LR piliečiai vykstantys padirbėti užsienyje nei į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai bei patys lietuviai šalies viduje.

  • Lyčių nelygybės apraiškas darbo rinkoje ir viešojoje erdvėje

Bei pasiektą pažangą – „šiais metais, daugiau nei bet kada, savivaldybių tarybose mandatus gavo 367 moterys – tai 26-iomis moterimis arba 7 proc. daugiau, nei per praėjusius savivaldos rinkimus 2011-aisiais“.(BNS ir lrytas.lt info.)

2015 m. kovo 6 d. 14 val. maloniai kviečiame diskusijai „Mes už moterų teises!” į Europos lyčių lygybės instituto Išteklių ir dokumentacijos centrą, Gedimino pr. 16, Vilnius.

 

Pranešimą spaudai parengė: Indrė Dautaraitė kartu su Moterų informacijos centru.

Renginys vyko pagal Europos Komisijos finansuojamą projektą „Combating Trafficking in Women for Labour Expoitation in Domestic Work!” (Nr. HOME/2012/ISEC/AG/THB/400000390)

download

Parašykite komentarą