Didžiosios Britanijos parlamento narės Jo Cox vardu bus pavadinta viešoji erdvė Briuselyje

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Kaip žinote, birželio 16 d. dėl savo politinių įsitikinimų buvo nužudyta Didžiosios Britanijos leiboristų partijos narė, parlamentarė Jo Cox. Tai įvyko politinės kampanijos už Didžiosios Britanijos narystę Europos Sąjungoje metu. Netrukus Europos sostinėje jos vardu bus pavadinta viešoji erdvė.

Jo Cox pavardė – tik viena ilgame sąraše garsių moterų pavardžių, kuriomis  Briuselio miesto tarybos sprendimu bus pavadintos naujos aikštės, gatvės ir pastatai.

Toks sąrašas buvo parengtas kaip būsima atsvara aikštėms, gatvėms ir pastatams, kurie jau pavadinti įžymių vyrų pavardėmis.

26 moterų sąrašas buvo patvirtintas po to kai miesto tarybos nariai pateikė pasiūlymą moterų pavardėmis pavadinti naujas viešąsias erdves, atsižvelgiant į parengtą moterų ir vyrų lygybės užtikrinimo veiksmų planą, patvirtintą  2014 m. rugsėjo mėnesį.

Du moteriškų asmenvardžių sąrašą parengę Briuselio miesto tarybos nariai teigia, kad visi tarybos nariai buvo labai sujaudinti Jo Cox gyvybę nusinešusio barbariško išpuolio. Vienu savo gyvenimo tarpsniu J. Cox gyveno Briuselyje, ir jie jautėsi įpareigoti pagerbti jos atminimą bei „tęsti politinę kovą už Europos stiprinimą“.

Be J. Cox pavardės, į sąrašą įtrauktos garsių politikių pavardės, pavyzdžiui, Marie Parent, Léonie La Fontaine, Huda Sharawi, Anna Zingha ir Gabrielle Petit. Sąraše yra ir menininkės (Anna Boch, Marie Howet, Berthe Art, Alice Piette – Van Buuren, Yolande Uyttenhove, Suzy Falk and Chantal Akerman), sportininkės (Claire Guttenstein, Jenny Marie Béatrice Addams), mokslininkės (Marguerite Massart, Claire Préaux, Lise Meitner, Hélène Antonopoulos), rašytojos  (Marie-Thérèse Bodart, Madeleine Bourdouxhe, Marguerite Coppin) ir kitos garsios moterys Isala Van Diest, Hélène Dutrieu, Régine Karlin ir Gabrielle Vincent.

Ar Lietuvos miestams reikia tokio moteriškų asmenvardžių sąrašo, kuriuo remiantis būtų pavadintos naujos gatvės, aikštės ar skverai? Manau, kad tai gražus simbolinis veiksmas, parodantis, kad lyčių lygybė yra aukščiausiu lygiu pripažinta siekiamybė. Paraginkime mus atstovaujančius Seimo narius įamžinti nusipelniusias moteris.

Pagal 2016 11 21 “The Brussels Times” Christopher Vincent straipsnį parengė Lina Kubertavičiūtė

Parašykite komentarą