Didėja baudos už moterų ir vyrų lygių teisių bei lygių galimybių pažeidimus

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja Administracinių nusižengimų kodeksas, kuris bus taikomas vietoj Administracinių teisės pažeidimų kodekso. Naujajame kodekse didėja administracinių baudų, skiriamų už moterų ir vyrų lygių teisių bei lygių galimybių pažeidimus, dydžiai. Taip pat numatyta bauda už kontrolieriaus, kaip valstybės pareigūno, garbės ir orumo pažeminimą.

Naujajame kodekse juridinių asmenų vadovams, darbdaviams ar kitiems atsakingiems asmenims už moterų ir vyrų lygių teisių bei lygių galimybių pažeidimą numatyta bauda nuo 40 iki 560 eur, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 560 iki 1200 eur.

Lygių galimybių kontrolieriaus teisėtų nurodymų ir reikalavimų nevykdymas ar netinkamas vykdymas, nepateikimas informacijos, dokumentų ir medžiagos, būtinos kontrolieriaus funkcijoms atlikti, atsisakymas paaiškinti ar suteikti duomenis, dokumentų nuslėpimas, vengimas atvykti ir duoti paaiškinimus ir kt. užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 600 eur ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 1500 eurų, o už pakartotinį nusižengimą asmenims – nuo 550 iki 900 eur ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 850 iki 5000 eur.

Naujajame kodekse už lygių galimybių kontrolieriaus, kaip valstybės pareigūno, garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu, numatyta bauda nuo 50 iki 300 eur.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos parengta informacija

Parašykite komentarą