„Coca-Cola HBC Lietuva”: pandemija dar labiau išryškino lygybės svarbą

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Šiemet Moterų informacijos centras ir Lietuvos moterų lobistinė organizacija  jau 10-ąjį kartą kvietė Lietuvos gyventojus nominuoti savo darbovietę, kaip vietą, kurioje užtikrinamos vienodos sąlygos bei galimybės tiek vyrams, tiek moterims.
Su džiaugsmu pranešame, kad #LygiausiaDarbovietė2020 tapo įmonė „Coca–Cola HBC Lietuva“!
Sveikiname nugalėtojus ir kviečiam susipažinti iš arčiau!

Pasaulinė Covid-19 pandemija palietė visų mūsų gyvenimus ir išryškino stiprybes, kurias krizės akivaizdoje turi bendrovės, savo ateitį nuosekliai kuriančios pagal tvarumo principus. Šiais metais „Lygiausios darbovietės” vardu įvertinta „Coca-Cola HBC Lietuva” yra viena tokių: žmogaus teisių ir lygybės principo užtikrinimas yra tapęs bendrovės norma, nepajudinama net ir kritinėmis sąlygomis.

Skaidrumas ir galimybė pranešti

Gėrimų gamintoja ir platintoja „Coca-Cola HBC” veikia 28-ose pasaulio šalyse, o Lietuvoje esanti jos įsteigta bendrovė „Coca-Cola HBC Lietuva” priklauso Baltijos šalių ir Lenkijos verslo padaliniui. Visose šalyse vadovaujamasi ta pačia viešai skelbiama Žmogaus teisių politika bei Verslo etikos kodeksu, kurių įgyvendinimas apima visas organizacijos veiklos sritis.

Be to, bendrovėje veikianti pranešimų sistema „Speak up!” užtikrina, kad visi darbuotojai bet kuriuo metu anonimiškai turėtų galimybę pateikti informaciją apie verslo etikos pažeidimus, taip pat ir susijusius su diskriminavimu lyties atžvilgiu. Šia sistema gali naudotis ir kitos bendrovės suinteresuotosios šalys (vartotojai, klientai, tiekėjai ir kt.) – nuoroda į ją skelbiama bendrovės interneto svetainėje.

„Tai tik dalis priemonių, kurias mūsų organizacijoje taikome lygioms galimybėms užtikrinti, –pasakoja „Coca-Cola HBC“ Talentų vystymo ekspertė Lenkijoje ir Baltijos šalyse Inga Riznikaitė. – Tiek bendrovės viduje, tiek už jos ribų stengiamės pabrėžti, kad užimant bet kurias pareigas galimybės yra visiems venodos – bendrovei svarbu ne darbuotojo lytis ar kiti asmeniniai skirtumai, kaip religija, politinės pažiūros ir pan., o kompetencijos, noras augti kaip profesionalui ir kartu asmeniui.“

Lina Indrulionienė, (foto prieš pandeminiu laikotarpiu)

 

Lytis neapibrėžia darbo

„Lytis neapibrėžia darbo“ – tokiu pavadinimu lygybę skatinanti vidinė kampanija 2020 m. pavasarį, nepaisant įsiplieskusios Covid-19 pandemijos, vyko visuose „Coca-Cola HBC” padaliniuose. Jos metu akcentuota, kad visi turime teisę rinktis savo karjeros kelią, nepriklausomai nuo lyties. Tai savo pavyzdžiu patvirtina ir Varėnoje veikiančios „Neptūno” gamyklos darbuotoja Vanda Bukatkienė, kuri dirba keltuvo vairuotoja, nes jai tiesiog patinka vairuoti, o judėjimas leidžia išvengti monotonijos. Vanda krovinius „Neptūno” sandėlyje transportuoja ir visos Covid-19 pandemijos metu – gamykla veikia be sustojimų.

Tuo tarpu Ilona Šilinskienė, Kaune veikiančio pagrindinio įmonės sandėlio pamainos vadovė, sako, kad šį darbą pasirinko, nes nebijo iššūkių, turi greitą loginį mastymą ir vadovavimo patirties. Darbas sandėlyje Covid-19 metu reiškia ypatingą sveikatos ir darbų saugos režimą, prie kurio teko nedelsiant prisitaikyti – daugiau nei 5000 klientų (prekybos tinklų, mažesnių parduotuvių, degalinių it kt.) Lietuvoje turinčiai bendrovei produktų tiekimas negali sustoti jokiomis sąlygomis.

Dar vienas Lietuvos bendrovės vidinę kultūrą iliustruojantis pavyzdys – tai Baltijos šalių Turto valdymo ir saugumo vadovė Lina Indriulionė, kurios rūpesčiui patikėtas įmonės biurų ir sandėlių Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje saugumas.

„Savo darbe aš galiu derinti kūrybiškumą su funkciniais sprendimais ir įgyvendinti tvarumą, galiu kurti teigiamą poveikį mano veiklos suinteresuotoms šalims – tai man labai patinka.” – sako Lina.

Nei darbas, nei juolab pareigybės neturi lyties, o Covid-19 pandemija dar labiau išryškino lygybės svarbą – vienodai saugoti kiekvieną darbuotoją ir padėti jam prisitaikyti prie pasikeitusių darbo bei gyvenimo sąlygų.

Ilona Šilinskienė (foto prieš pandeminiu laikotarpiu)

Dėmesys psichologinei sveikatai

Nuo pat Covid-19 pandemijos pradžios „Coca-Cola HBC” ypač daug demesio skyrė vidinei komunikacijai, sudarė galimybę visiems darbuotojams reguliarių, visas keturias padalinio šalis apimančių susirinkimų metu gauti naujausią informaciją iš vadovų.

„Vienas geriausių dalykų, kuriuo mūsų žmonės aktyviai naudojasi – tai galimybė tiesiogiai užduoti klausimus vadovams visomis temomis, kurios jiems rūpi, – sako Talentų vystymo ekspertė Lenkijoje ir Baltijos šalyse Inga Riznikaitė.

– Nepaslaptis, kad šeimos patyrė daug iššūkių, kuomet vaikai pradėjo mokytis nuotoliniu būdu. Šių susirinkimų metu buvo išgirstas ir darbuotojų, turinčių gausias šeimas, prašymas padėti aprūpinti jų vaikus naudotais bendrovės kompiuteriais.”

Ką reiškia, kai šalia tavo darbo vietos esančioje virtualioje mokykloje klega vaikai, o viena ranka dirbant, kita reikia ruošti pietus? Mokyklinio amžiaus vaikus auginantys „Coca-Cola HBC Lietuva” darbuotojai per pandemiją tai patiria kaip ir visi tėvai mūsų šalyje – daugeliu atvejų dėl to atsiranda papildomas streso šaltinis, išsitrina ribos tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

„Suprasdama padėties sudėtingumą „Coca-Cola HBC“ prasidėjus pandemijai sudarė galimybę visiems darbuotojams nemokamai konsultuotis su psichologais ir taip padėti įveikiant sunkumus, – pasakoja Inga Riznikaitė. – Be to, šalia kitų naudų jau seniai turime nusistovėjusią praktiką papildomą laisvą dieną per mėnesį skirti visiems tėvams, auginantiems net ir vieną vaiką iki 15 metų. Per visą karantino laikotarpį ši papildoma nauda išties įgavo naują vertę.“

Vanda Bukatkienė, (foto prieš pandeminiu laikotarpiu)

Tobulėjimo kelias

Covid-19 pandemija paskatino naujai pažvelgti į tvarumo įsipareigojimus ir dar aiškiau sustiprino supratimą, kad ateitis priklauso organizacijoms, kurios mato savo vaidmenį prisidedant prie bendrų žmonijos tikslų. Pavyzdžiui, įgyvendindama savo Tvarumo strategiją „Coca-Cola HBC“ siekia užtikrinti, kad 50 proc. organizacijos vadovų būtų moterys – Lenkijos bei Baltijos šalių padalinyje jau esame pakeliui link šio tikslo. „Visada akcentuojame, kad tvarumas yra nuolatinis tobulėjimo kelias, ir mums dar daug reikia nuveikti stiprinant mūsų vidinę kultūrą, kurioje kiekvienas jaustųsi įsitraukęs, pilnavertis mūsų vidinės bendruomenės narys, – teigia Inga Riznikaitė. – Tai, kad lygių galimybių užtikrinimas jau yra mūsų organizacijos DNR dalis, rodo lygiomis teisėmis vykstančios atrankos į darbo pozicijas, vienodais principais nustatomi atlyginimai ar skiriamos papildomos naudos. Tačiau gyvenimas diktuoja naujas situacijas ir poreikius, todėl mūsų grupės ir verslo padalinio mastu vyksta vidiniai projektai, kuriais siekiama stiprinti įvairovės ir lygybės principus – ypač daug dėmesio tam numatoma skirti ir 2021 metais. Covid-19 virusas nepajėgus nustelbti šios temos, nes ji yra viena svarbiausių „Coca-Cola HBC tvarumui.“

Nugalėtojus sveikina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės skyrius:

[su_document url=”https://lygus.lt/wp-content/uploads/2021/01/Lygiausios-darbovietes-apdovanojimo-sveikinimas_SADM_-12-22.pdf”]

 

Parašykite komentarą