A. Pabedinskienė: „Šeimos, auginančios neįgalius vaikus, turi sulaukti integralios pagalbos“

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė susitikime su labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ atstovais aptarė galimybes sustiprinti psichologinę pagalbą tėvams, susilaukusiems ar auginantiems vaiką su negalia, suteikti jiems visapusišką, kvalifikuotų specialistų pagalbą, šviečiamąją medžiagą, reikiamas reabilitacijos priemones.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu įgyvendina institucinės globos pertvarką, yra parengusi kompleksinių paslaugų teikimo šeimoms kiekvienoje savivaldybėje planą, kasmet didina finansavimą neįgaliųjų poreikiams tenkinti bei rengia naują išmokų neįgaliems vaikams tvarką, kuri turėtų panaikinti kai kur tebeegzistuojančias diskriminacines nuostatas.

„Tačiau yra būtinas aktyvus savivaldybių dalyvavimas padedant šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, kadangi savivalda turi labai daug įrankių, kurie yra išties būtini šioms šeimoms: tai ir būsto pritaikymas, ir dienos centrų paslaugos. Svarbiausia, kad paslaugos šeimoms būtų teikiamos kompleksiškai, atsižvelgiant į individualius poreikius, visa infrastruktūra turi veikti „vieno langelio“ principu – žmogaus poreikiams tenkinti“, – šiandien kalbėjo A. Pabedinskienė.

Šiemet skirta daugiau lėšų vaikams aprūpinti jiems būtinomis techninės pagalbos priemonėmis. Šeimoms, kuriose auga judėjimo negalią turintis vaikas, valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšomis jo poreikiams pritaikomas būstas, tačiau kai kuriose savivaldybėse šis procesas stringa, todėl ieškoma būdų, kaip jį paspartinti. Būsto pritaikymui šiais metais taip pat yra skirtas papildomas finansavimas.

Dar labiau plečiamos vaikų dienos centrų funkcijos ir didinamas finansavimas, kad visi vaikai, nepriklausomai nuo jų socialumo, negalios ar kitų išskirtinumų, galėtų juose lankytis ir gauti kvalifikuotas paslaugas.

Ministerija taip pat numato per ateinančius trejus metus kasmet skirti po 600 tūkst. specialiai neįgaliesiems pritaikytiems mikroautobusams įsigyti. Iš viso per trejus metus turėtų būti nupirkta 60 transporto vienetų, po vieną kiekvienai savivaldybei.

Informacija:

SADM Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 266 8191, 266 4258.

Parašykite komentarą