Dar kartą norime pasidžiaugti, jog šiemet Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose lyčių lygybės apdovanojimas buvo įteiktas Specializuotos pagalbos centrų tinklui. Apdovanojimą atsiėmė Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė. Specializuotos pagalbos centrų specialistai teikia teisinę ir psichologinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims. 2017 metais jų pagalbos sulaukė apie 12 tūkst. žmonių.
Būsime dėkingi, jei skirsite mums savo 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio. Paramą panaudosime smurto artimoje aplinkoje prevencijai ir pagalbai nukentėjusiems asmenims.
Moterų informacijos centro kodas – 191919014
Detalesnę informaciją kaip skirti 2 % rasite: ČIA
Moterų informacijos centro darbai 2017 m.
2017 metais nuveikėme išties daug.
Per 2017 metus MIC kaip Specializuotos pagalbos centro užregistruotų smurtą patyrusių asmenų skaičius 1991.
Buvo vykdoma Tarptautinė socialinė kampanija „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“. Suorganizuota konferencija #VilniusBeSmurto, vykdyta informacinė kampanija socialiniuose tinkluose ir susitikimai su bendruomenių atstovais Vilniaus m., Vilniaus r., Elektrėnuose, Šalčininkų r., Švenčionių r., Širvintų r.
2017 metais Vilniaus m. savivaldybėje dalyvavome konferencijoje #VilniusBeSmurto, kuria buvo siekiama atkreipti dėmesį į visų formų smurtą prieš moteris bei pasidalinti gerosiomis patirtimis ir iniciatyvomis kovoje su smurtu artimoje aplinkoje Vilniaus mieste.
2017 metais Moterų informacijos centras vykdė infomacinę kampaniją ir atliko studentų fokus grupių tyrimą Šiaulių universitete įgyvendinant tarptautinį projektą „Seksualinio priekabiavimo ir smurto stabdymas akademinėje bendruomenėje“.
Aktyviai dalyvavome moterų ir vyrų lygių galimybių skatinime. Organizavome konkursą „Lygiausia darbovietė 2017“. Konkurso metu gavome 178 anketas – tai perpus daugiau nei 2016 metais. Dalyvavome ir organizavome moterų įgalinimo projektus. Moterų informacijos centro atstovai dalyvavo projekto partnerių susitikimuose Turkijoje ir Vokietijoje.
Moterų informacijos centre teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos šeimos bei darbo teisės klausimais. Konsultuojama elektroniniu paštu, telefonu arba atvykus konsultacijai į Moterų informacijos centrą.
2017 metais mūsų informaciniame portale lygus.lt buvo publikuoti 42 straipsniai. Lygus.lt skatina diskusiją apie lyčių lygybės svarbą, pristato aktualiausias su lyčių lygybe susijusias naujienas, kviečia žmones aktyviai reaguoti į matomą diskriminaciją.
Vykdėme projektą „Rekomendacijų dėl veiksmų kovojant su antisemitizmu ir romofobija Lietuvoje paruošimas“ Projekto tikslas – parengti rekomendacijas dėl veiksmų kovojant su antisemitizmu ir romofobija.
2016.10.01–2017.09.31 Moterų informacijos centras įgyvendino organizacijos kompetencijas stiprinančias veiklas pagal ERASMUS+ KA1 veiklas. Po jų atnaujinome savo įstatus, surengė valdybos posėdį, atnaujino dokumentų ir apklausų darbui su nukentėjusiais nuo smurto formas, užmezgė dalykinius ryšius su bent 4 moterų organizacijomis ES šalyse.
Nuo 2016 metų Moterų informacijos centras kartu su partneriais teikia pagalbas nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje 47 savivaldybėse. Administruojame 12 Specializuotos pagalbos centrų veiklą, kurių bendras metinis biudžetas beveik 490 000 eurų.
PADĖKA
Moterų informacijos centras dėkoja Tomai, Justei, Audingai, Linai, Ievai, Vaidai, Ignei, Eglei ir Ramunei, kurios visuomenės informavimo priemonėse išgirdusios smurto prieš moteris istorijas ir įvertinusios mūsų organizacijos veiklą, vietoj kalėdinių dovanų sau, nutarė paaukoti mūsų centrui. Ačiū, kad dalijatės gerumu ir įvertinate mūsų darbus. Jūsų pagalba mums padeda nuveikti dar daugiau.
Jūs taip pat bet kada galite skirti norimą paramą Asociacijai „Moterų informacijos centras“, saskaitos Nr: LT31 7300 0100 0244 7972 , mokėjimo paskirtyje nurodykite: parama.
Informaciją parengė: Aušra Matulaitytė