Europos Parlamentas kovo 10 ir 12 dienomis patvirtino dvi rezoliucijas, skatinančias Europos Sąjungos (ES) valstybes nares ginti moterų teises, įtvirtinti jų teises į lytinę reprodukcinę sveikatą. Pirmoji rezoliucija – tai kasmetinė Europos Parlamento Moterų teisių komiteto rengiama astaskaita, kurioje įvertinama Europos pažanga, siekiant moterų ir vyrų lygybės. Šiais metais ataskaitą parengė belgų europarlamentaras Marc Tarabella (Tarabella rezoliucija). Antroji rezoliucija – Tarptautinių santykių komiteto nario Pier Antonio Panzeri Kasmetinė ataskaita dėl žmogaus teisių ir demokratijos pasaulyje 2013 m. ir Europos Sąjungos politikos (Panzeri rezoliucija). Tarabella rezoliucijai kovo 10 d. pritarė 441 Europos Parlamento (EP) narys, nepritarė 205 nariai, o susilaikė 52 EP nariai. Antrajai, Panzeri rezoliucijai, kovo 12 d. pritarė 320 europarlamentarų, nepritarė – 151 EP narys ir susilaikė 97 nariai.
Rezoliucijos ragina ES valstybes nares imtis priemonių, užtikrinant vyrų ir moterų lygybę, skatina valstybes nares užtikrinti moterų lytinės reprodukcinės sveikatos teisių įgyvendinimą, ginti moterų teises į kūno integralumą, savarankišką apsisprendimą, prieinamą kontracepciją ir nėštumo nutraukimą, gerinti visuomenės informavimą ir jaunimo švietimą apie lytinę reprodukcinę sveikatą.
Citatos iš Tarabella rezoliucijos:
Europos Parlamentas:
„<…> 45. Teigia, kad moterims privalo būti suteikta galimybė kontroliuoti savo lytinę reprodukcinę sveikatą bei teises, įskaitant galimybę lengvai gauti kontraceptinių priemonių ir nutraukti nėštumą <…>;
- pabrėžia aktyvios prevencijos ir švietimo politikos, nukreiptos į paauglius, jaunus žmones ir suaugusius svarbą, užtikrinant gerą visuomenės lytinę reprodukcinę sveikatą, užkertant kelią lytiškai plintančioms infekcijoms ir neplanuotiems nėštumams <…>”
Citata iš Tarabella rezoliucijos:
Europos Parlamentas:
- Apgailestauja, kad moterų ir mergaičių kūnai, ypač, kai kalbama apie lytinę reprodukcinę sveikatą ir teises, išlieka ideologinės kovos pagrindu; ir kviečia ES ir ES valstybes nares pripažinti neatimamas moterų ir mergaičių teises į kūno integralumą ir savarankišką sprendimų priėmimą, inter alia, teisę į savanorišką ir prieinamą šeimos planavimą, saugų ir legalų nėštumo nutraukimą, teisę nepatirti smurto, įskaitant moterų lytinių organų apipjaustymą, vaikų, ankstyvą ir priverstinę santuoką, santuokinę prievartą <…>”.
Pranešimą parengė:
Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija