Dalios istorija

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Dalios* istorija

„Santuokoje gyvenu virš 20 metų, su vyru auginam 2 sūnūs, vienas jau pilnametis, kitam – 17 metų.  Daugybę metų vyras naudoja psichologinį smurtą, žemina kitų žmonių akivaizdoje, yra neištikimas. Turime sodybą, kurioje mėgstame leisti vasaras. Vieną dieną atvažiavusi į sodybą radau vyrą su meiluže. Jis nė kiek neapgailestavo dėl savo poelgio, bet užsipuolė mane, kad ne laiku atvažiavau, liepė nešdintis lauk. Vėliau įvyko dar vienas konfliktas, jo metu vyras, įjungęs žoliapjovę, grasino, kad sužalos, teko kviesti policiją ir bėgti iš sodybos. Nuo to laiko namuose pastovūs grasinimai ir bauginimai, man neleidžiama gyventi sodyboje – užkalamos durys. Sūnūs nuteikinėjami prieš mane. Vyras jiems teigia, kad moteris turi paklusti vyrui ir tenkinti jo poreikius. Kad sustiprintų įtaką, bando juos papirkti pinigais arbai daiktais. Jaučiu, kad tai veikia. Vis dažniau iš sūnų išgirstu:  ko nerimsti, visų moterų tokia dalia, daryk, ko nori tėvas, ir visi ramiai gyvensime.

Po to, kai bijodama dėl savo gyvybės, išsikviečiau policiją, vyras pradėjo smurtauti „tyliai“.

Giminėms, draugų ir pažįstamų ratui pradėjo pasakoti nebūtas istorijas apie mane, šmeižti, sakydamas, kad aš pati kalta, kad griūna šeima. Viduje jaučiau tuštumą, mačiau, kad kai kurie draugai mane smerkia,  „kad nešu šiukšles iš namų“, emociškai buvau palaužta, nemačiau išeities iš susidariusios situacijos.

Po policijos apsilankymo dėl vyro panaudoto smurto su manimi susiekė SKPC specialistė. Tuo metu man tai buvo saulės spindulėlis tamsoje. Supratau, kad esu ne vienintelė, kuri patiria smurtą ir pažeminimą namuose. Ne vieną kartą telefonu bendravome su specialiste, ji suteikė daug naudingos informacijos. Jaučiau, kaip didėja pasitikėjimas savimi, noras išeiti iš to uždaro smurto ir pažeminimų rato, dabar jau žinau, ką turiu daryti, kad vėl tapčiau savimi. Man labai gaila, kad Lietuvoje į moterį vis dar žiūrima, kaip į antrarūšę prekę, norų tenkinimo objektą, gabumais neprilygstančią vyrams.“

*Moterų vardai pakeisti, istorijos – tikros, užrašytos SKPC ir PML konsultančių.