Galiu būti mylima – psichologinio smurto istorija

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą. Šių „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ metu pristatome – 16 tikrų, šokiruojančių ir labai nuoširdžių smurto aukų istorijų, kurias papasakojo smurto artimoje aplinkoje aukos. Tikimės jog šios istorijos, kuriomis sutiko pasidalinti moterys įkvėps visus netylėti matant smurtą ir drąsiai kreiptis pagalbos jį patyrus.

Santykių pradžioje mano vaikinas buvo labai dėmesingas ir meilus. Tačiau praėjus keletui mėnesių jis pradėjo mane kaltinti, jog aš jam neištikima, pradėjo vadinti mane kekše. Jis pastoviai skambinėdavo, kad patikrintų mane. Kai jis matydavo mane šokančią vakarėliuose su kitais vyrais, pasibaigus šokiui ateidavo, griebdavo mane už alkūnės ir “vesdavosi” mane namo. Vieną kartą net užrakino namus ir neleido vakare niekur išeiti. Blogiausia buvo tai, jog aš su viskuo taiksčiausi. Jis palikdavo mane, mes išsiskirdavome, bet eidavau pas jį, maldaudavau, kad sugrįžtų, susitaikydavome. Jaučiau kažkokią nepaaiškinamą priklausomybę nuo jo. Dėl savo elgesio jis laktino mane, sakydavo, jog jei aš būčiau verta pasitikėjimo, jam nereikėtų manęs pastoviai “tikrinti”. Jis klausdavo mano draugų, ar aš patikima ir dažnai važiuodavo pro mano darbą, tikrindamas ar mano automobilis ten stovi. Moterys mano, jog jos atpažintų smurtą, aš irgi taip maniau. Esu išsilavinusi moteris, iš taip vadinamos geros šeimos, turiu darbą ir materialiai užtikrintą ateitį. Niekad nemaniau, kad susidursiu pati, o juo labiau kad pati kursiu smurtu pagrįstus santykius. Tai buvo taip gudriai daroma – jis atėmė mano pasitikėjimą savimi.

Jis pradėjo mane persekioti, kai pasakiau, kad daugiau nebesusitiksim. Du kartus pranešiau apie tai policijai, kelis kartus jis buvo suimtas, bet tai nepadėjo. Jis sekė mane visur, kur tik aš bebūčiau ir ką bedaryčiau, siuntinėjo grasinančias žinutes. Po pusės metų jis sugadino mano mašiną. Praėjo metai kai mes išsiskyrę, mane palaiko draugai ir šeima, jei ne jie, nežinau ar ištverčiau tokią situaciją. Pradėjau vengti vietų, kuriose jis lankosi. Kartą per porą mėnesių jis man vis dar atsiunčia nešvankių žinučių, bet aš sugebėjau grįžti į normalų gyvenimą. Pagaliau supratau, jog aš tikrai nesu tokia, kokia jis mane vadindavo, kad aš galiu būti mylima.”

Tikimės jog šios istorijos paskatins jus kreiptis pagalbos ir netylėti jei matote smurtą aplink save.
Patyrei smurtą? Kreipkis į Specializuotos pagalbos centrą. www.lygus.lt/spc 

lyguscover

Projektą “Veikime kartu” finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija