Žanos istorija #16

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Žanos* istorija

Žana patyrė smurtą iš sugyventinio, su kuriuo draugavo ir gyveno nepilnus metus. Kai jis pirmą kartą pakėlė ranką prieš ją, moteris iškvietė policiją. Po  sulaikymo vyras grįžo namo su tortu ir gėlėmis, kalbėjo, kad tai įvyko dėl per didelio alkoholio vartojimo. Neva jis pats nesuprato, kas vyksta ir ką daro. Žana vyrui atleido. Tačiau po maždaug poros savaičių smurtas pasikartojo, moteris buvo smarkiai sumušta. Sūnus, atvykęs aplankyti mamą, rado ją sumuštą ir iškvietė policiją.

Prasidėjo ikiteisminis tyrimas, smurtautojas buvo sulaikytas, tačiau moteriai vis skambindavo, rašydavo grasinančius ir tuo pačiu apgailestaujančius laiškus, kuriuose sakydavo, kad labai myli nukentėjusiąją, tačiau jei ji jam neatleis, jis jos nepaliks ramybėje, iš užuominų buvo galima pamanyti, kad gali net nužudyti. Moteris bendradarbiavo su SKPC specialistėmis, tyrėja, prokurore.

Kol vyko ikiteisminis tyrimas ir smurtautojas buvo sulaikytas, Žana  sugebėjo pažvelgti į savo situaciją kitomis akimis,  pasirūpinti savo saugumu, nutraukti visus ryšius su ją sužalojusiu vyriškiu ir nepasiduoti jo manipuliacijoms bei grasinimams.

 

*Moterų vardai pakeisti, istorijos – tikros, užrašytos SKPC konsultančių, įskaitytos PML savanorių.