Linos istorija #8

Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Linos* istorija Linos vyras nuolat smurtauja tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Tai tęsiasi daug metų. Priežastį smurtiniams veiksmams vyras sugalvodavo pats. Pavyzdžiui, jam nepatikdavo, kad prieškambaryje ne taip sustatyti batai ir to užtekdavo pradėti smurtauti. Pakeldavo ranką ne tik prieš ją, bet ir prieš dukrą, mušdavo abi.

Moteris daug metų tylėjo, nes buvo gėda kam nors pasakoti, kas dedasi jų namuose. Moteris dirbo, turėjo mėgstamą darbą, buvo vertinama. Dukra labai kentėjo, paniškai bijojo tėvo, slėpdavosi nuo jo.

Pradėjo sirgti, liga pradėjo progresuoti, atsirado nerimo ir panikos priepuoliai, teko kreiptis į psichiatrą ir rimtai gydytis. Paaugusi dukra iškėlė mamai sąlygą: arba mama palieka tėvą, arba dukra išeina iš namų. Tai privertė moterį apsispręsti, ji padavė dokumentus skyryboms. Vyras net nebandė jos sulaikyti: girtuokliaudavo, smurtaudavo, turėjo kitų moterų.

Skyrybų metu jų 2-jų kambarių butas buvo padalintas po kambarį kiekvienam ir vyras net nesiruošė iš jo išsikelti. Košmarai tęsėsi toliau. Lina su dukra paliko butą, baldus, indus vyrui, pasiėmė tik savo asmeninius daiktus. Pasiėmė paskolą ir nusipirko butą.

Dabar gyvena abi su dukra, kuri šiuo metu yra studentė ir jaučiasi laimingos ir saugios, nors dukra vis dar lankosi pas psichiatrą. Moteris sako, kad jei nebūtų išsiskyrusi, tai tikriausiai jos jau nebūtų gyvųjų tarpe, vyras būtų ją užmušęs, nes bėgant metams smurtas tik stiprėjo.

*Moterų vardai pakeisti, istorijos – tikros, užrašytos SKPC konsultančių, įrašytos Pagalbos moterims linijos savanorių.